Blbneme společně

Skákat, lézt jako kočka, dělat kotouly, žonglovat… Kdy jste naposledy dělali takové “hlouposti”? V naší rodičovské vážnosti se většinou takovým pohybům vyhýbáme. Vnímáme, jak jsou naše těla zatuhlá a udělat kotoul už zdaleka není tak snadné jako dřív. A dělali jsme ho někdy rádi? Pocit trapnosti je tu na to šup.

Dva roky chodím na dospělácké cvičení, kde si takhle “blbneme” hromadně 🙂 Na začátku to bylo těžké. Nad vlastním tělem jsem neměla kontrolu, nezvládlo zdaleka tolik, jako dříve, hlava si nepamatovala, jak se který pohyb dělá…

Odhodlání překonat pocit vlastní nešikovnosti a trapnosti však přineslo obrovskou odměnu. Radost z uvolnění, poddání se pohybu a soustředění sama na sebe přineslo osvěžení pro hlavu.

S každým dalším cvičením vnímám, jak intenzivně je moje hlava propojená s tělem. Jak mentálně náročné je provádět zdánlivě jednoduché pohyby vědomě. Jak se do mozku doslova vypalují nové neuronové spoje nebo se oživují cestičky těch lety zarostlých 🙂 Flexibilita myšlení, schopnost rychle reagovat, umění koordinovat zdánlivě nemožné, za tím vším je pohyb. A ten pocit, když to začne fungovat, stojí za to!

V Mones propojujeme práci těla a hlavy už od miminek. Jsme tím pro vás výjimeční. Vidíme, jak děti milují naši tělocvičnu a těší se, až se v ní vyřádí. Čím déle na lekce chodí, tím více se jejich pozornost otáčí k pohybu jemnějšímu – k práci s pomůckami pro jemnou motoriku.

Kdy jste šli naposled „po čáře“ pozadu, skákali přes švihadlo, váleli sudy? Rodiče u nás nezůstávají s pohybem pozadu za dětmi. Na každou lekci pro ně máme něco připraveno. Jsou příkladem pro své dítě. A taky je fajn  nechat své tělo vzpomenout si, sami si to užít. Na chvilku zapomenout na rodičovskou vážnost a zkusit totéž, co děti.

Naše tělo k nám vysílá signály. Když ho budeme poslouchat, odhalí nám spoustu důležitých informací ještě dříve, než si je uvědomí naše mysl.  Děti jsou v tom přirozené. My to znovuobjevujeme…

Držím vám palce. Díky vlastní zkušenosti moc dobře vím, jak začátek „bolí“, ale vyplatí se to.

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů