Hrajeme si Mones

Lekce, při kterých objevíte svět dětí a poznáte sebe.

Bylo by to fajn, mít větší jistotu v tom co s dětmi děláme? První dítě a ty následující ... každé je jiné.

V kurzu poznáte, co je v každém ukryté. 

Začněte rozvíjet potenciál svého dítěte už dnes. Vývoj nepočká a my se na vás už těšíme!

Video natočil tým Čtv při návštěvě lekce. 


Přihlaste se na ukázkovou lekci.

Po odeslání formuláře vás kontaktuje Katka.

Člověk se učí a vyvíjí celý život. ALE … .

První 3 roky dítěte jsou  důležité a určující, plné bouřlivého vývoje. Vaše děťátko se začíná učit, nasává a zpracovává podněty kolem sebe a vy toužíte dát mu tu nejlepší podporu.

Ale jak to udělat? Současnost se příliš liší od našeho dětství a o dětství našich maminek a babiček ani nemluvě. Můžeme se tedy spolehnout na jejich rady?

Někdo nechává dětem volnost, někdo se jim věnuje každou volnou chvíli, ale každého občas přepadne nejistota - dělám to správně? Zvláště když dítě nereaguje, jak bychom čekali.

 

Nabízíme vám inspirující a 12 let vyvíjející se systém lekcí Hrajeme si Mones.

O lekcích

1 x týdně 45 minut ve skupince 3-4 podobně starých dětí. Pod vedením lektorky zjistíte co, kdy a jak ve vývoji dítěte. Odnesete si inspiraci jak s dítětem pracovat doma. Uvítáme i děti se speciálními potřebami. 

O systému

 Náš originální a léty ověřený systém spojuje prvky  z montessori filozofie, Domanovy metody a poznatky z rozvoje hrubé motoriky. Rozvíjíme trpělivost, soustředění, komunikaci, spolupráci a koordinaci celého těla.

Pro Vás

Podpoříme Vás v roli rodiče. Pomůžeme Vám v nalezení vlastní rovnováhy a spokojenosti. Navštívíte přívětivý a inspirující prostor přizpůsobený dětem a setkáte se s podobně naladěnými rodiči.

Lekce na sebe systematicky navazují. Mají přínos pro 4 hlavní oblasti dětského vývoje.

Mozek

Pomocí tzv. Flash cards rozvíjíme paměť, pozornost, trpělivost, orientaci a představivost. Pomáhame v rozvoji komunikace a slovní zásoby. Používáme způsob učení pomocí Domanovy metody, která umožňuje dítěti  nasávat informace zábavným způsobem. V ranných fázích vývoje mozku podporujeme lásku k učení. 

Jemná motorika

Používáme naše originální a také montessori pomůcky. Pracujeme s nimi cíleně tak, aby dítě zažívalo úspěch a radost z vlastních schopností. Podporujeme samostatnost a sebedůvěru.  Často jsou to úkoly, o kterých byste si mysleli, že je tak malé dítě nedokáže. To že jim umožníme tyto úkoly dělat Vás i děti  velmi posouvá vpřed. 

Hrubá motorika

Lezecká stěna, hrazda, balanční most, balóny - aktivity přizpůsobené nejmenším tak, aby zapojili ruce i nohy a tím obě mozkové hemisféry. Děti takto trénují koordinaci celého těla a rovnováhu. 

Sociální dovednosti

Dítě zažije první setkání a spolupráci s cizí autoritou a také spolupráci v kolektivu stejně starých dětí.  V bezpečném prostředí se seznamuje se společenskými pravidly, se kterými se bude setkávat celý život. Tyto zážitky v dětech podporují spolupráci mezi dětmi a rodiči.

Jaké dítě si lekce s námi nejvíce užije?

Lekce jsou sestaveny tak, že mají přínos pro každé dítě.

Svou různorodostí umožní každému dítěti najít si část, která ho baví. Díky podpoře ostatních dětí se rozvíjí i v oblastech, kde byste ho doma jen stěží přiměli ke spolupráci.

Neposedné dítě se učí zklidnit a soustředit, neprůbojné dítě najde odvahu i ke sportovním kouskům. Děti se u nás všestranně rozvíjí.

Čím v jednotlivých skupinách děti prochází, co se rozvíjí? Co se naučíte a s čím se setkáte vy?

Reference

Kurz za 10 let absolvovalo přes 1.000 dětí a rodičů. Maminky běžně chodí 2 - 3 roky a potom repete s dalším dítětem v duchu, každé dítě je jiné a  Mones je pro všechny. 🙂 

"Jelikož máme doma 2,5 letou dračici, která hravě převálcuje své okolí (včetně nás), lekce Mones nám mnohokrát pomohly ustát těžké chvilky, na které bychom jinak jen velmi těžko hledali recept. Už víme, že pokud nejde o zdraví, je lepší nechat děti vyřešit si vše po svém a že máme stát hlavně za svým potomkem, i kdyby nás měly pohledy ostatních rodičů terorizovaných dětí provrtat srkz naskrz. Když se naší malé divošce nedávno narodila sestřička, všechno začalo nanovo. Na samotných lekcích se podobným tématům dá věnovat jen málo času, což neplatí o víkendu s Monikou. V krásné přírodě Jizerských hor jsme se mohli nejen dosyta vypovídat ze svých bolístek ale dostali i mnoho dobrých rad. Víkend v Pekle (totiž na Šafářce) byl ve skutečnosti balzám na naše duše."

Kryštof Kocot

“Systém cvičení a výuky Hrajeme si Mones navštěvuji se synem od jeho čtyř měsíců a musím říct, že se jedná o naprosto jedinečný systém rozvoje takto malých dětí. Nám osobně v mnohém pomohl, jedná se totiž o kombinaci především rozvoje mozku dítěte a jeho jemné motoriky, ale taky ucelenou psychologickou pomoc nám maminkám (nebo i tatínkům) když si nevíme rady ohledně výchovy nebo něčeho neobvyklého v chování našeho dítěte. Monice Němcové se povedlo vytvořit naprosto originální rozvojový systém, ve kterém nemá absolutní konkurenci nejen v Praze, a i já sama za ní ráda dojíždím každý týden z oblasti za Prahou.”

Kamila Urbánková,

Na Hrajeme si Mones chodíme s mou dcerou Sárou již rok a je to pro mě jeden z nejsmysluplnějších "kroužků", které jsem s dítětem zažila. Jako rodič jsem zde především v roli pozorovatele svého dítěte a to byla pro mě vždy velmi zajímavá zkušenost. S úžasem jsem sledovala, jak Monika často jen gestem, mírným naznačením beze slov anebo maximálně jedním slovem jemně dítěti naznačí, co se od něj očekává, jaký je další krok, jaká jsou pravidla a hranice. Žádné vysvětlování a dlouhé monology... Viděla jsem na vlastní oči, jak jsou děti "vděčné" za pevné hranice dané s láskou. Jakoby vydechly úlevou: "Jo, tady je jistota!" 🙂 Svým vzorem mě Monika naučila, jak být "laskavě přísná." Další přínos vidím v tom, že se děti naučí spolupráci. Umět vyčkat, až na mě přijde řada, až druhý dokončí svou práci. Myslím, že všechny přínosy HM nejdou ani moc popsat, je toho více a musí se zažít. 🙂 Děkuji Monice za velkou inspiraci a příjemně strávený čas.

Linda Malenovská

“Moniku Němcovou považuji za mnohem víc než lektorku dětí, ale jako neuvěřitelně silnou ženu, která nastavuje zrcadlo všem členům rodiny a její lekce jsou nejen pedagogické, ale i životní. Velice ji vděčím za nastartování mého z počátku složitého mateřství a přála bych každému, aby s ním mohl strávit pár chvil a zažít její magnetické “kouzlo”. Asi i proto je můj syn tak šikovný a soběstačný už od roku a půl.”

Lenka Gajdoštíková