Kurzy, semináře a akce - nabídka

Jsme pomocnou rukou při hledání vašeho rodičovství

Kurzy

Léčivé Montessori Kruhy maminek s dětmi 

Kruh je mostem od jedné ženy, matky ke druhé v přítomnosti dětí. Na setkáních se zeptáte na vše, co si nestačíme říct na lekcích Hrajeme si Mones. Rozlišit emoce a pochopit jakými nástroji pracují jednotlivé bytosti v nás je jako kouzlo. Díky němu si uvědomíte, jak často užíváme třeba nástroje dítěte nebo muže a jak nám chybí ta žena, matka v nás. (lektorka - Monika Němcová)

Více informací

Montessori zastavení - o nás a dětech do tří let

Kdy potřebujeme dávat i mít hranice. Jak má vypadat dětský pokojík. Základní dovednosti komunikace a jak podpořit její harmonický vývoj. Jak ovlivňuje naše chválení, kritika dítě? Jak rozvíjet spolupráci děti v dnešní době? (lektorka Monika Němcová)

Více informací

Zrozeni / rodinný portrét - hledáme své kořeny

Postavíte si vlastní rodový strom. Rozlišíte sílu jednotlivých členů rodiny. Objevíte svůj model pro výběr partnera, práce, přítele. Jak se "správně" vyfotit a posílit tím svou rodinu? Co je na starých fotkách vidět? (lektorka Monika Němcová)

Více informací

Výtvarné ladění s LADOU

V průběhu 15 setkání ve výtvarných dílnách se Vaše děti seznámí s nezvyklými technikami a materiály. Vyzkouší si, že malovat mohou také dechem nebo nohama, že tvořit se dá i ve tmě, a že hudba může být barevná. (lektorka Lada Husová)

Více informací

Semináře

Hranice - já a mé dítě

Zjistíte, jaké prostředky sami používáte a jak se v nich cítíte. Opravdu je potřebujeme? Co pro nás znamenají? Jak a kdy je dáváte a co pozorujete?  Jak je prakticky nastavovat. Podíváme se na vaše příběhy. (lektorka Monika Němcová)

Více informací

Jak vychovávat kluky a nepřijít o rozum

Proč prý kluci zlobí víc než holčičky? Proč mají často horší výsledky ve škole? Proč obvykle vyrušují a neposedí? Proč si řada z nich vyrábí zbraně a neustále bojují? (lektorka Vlaďka Bartáková)

Více informací

Konstelační večer

Spojení konstelací, snů, synchronicita v každém dnu, tak to je báječná hra, ke které vás zvu. Pojďte ji společně sdílet, objevovat, nechat na sebe působit. (konstelářka Monika Němcová)

Více informací

Náš prvorozený

Jsem prvorozený rodič. Jak se připravit na příchod prvorozeného dítěte. Věkový odstup od dalšího dítěte a jeho vliv na prvorozeného. Existuje ideální odstup? Co když je z prvorozeného jedináček. (lektorka Monika Němcová)

Více informací

Pomooc mimi

Jak harmonizovat pohyb rukou, nohou i celého těla u vašeho dítěte. Jak s dítětem komunikovat a hrát si. Jak začít s montessori. Co koupit nebo vyrobit konkrétně pro váš věk. Jak s pláčem, dudlíkem, postýlkou. (lektorka Monika Němcová)

Více informací

Řešení sporů mezi dětmi

Jak se řeší spory u nás doma mezi vlastními dětmi? Jak řešit spory na neutrální půdě v naší přítomnosti? Máme nechat děti, aby si vše vyřešily samy? Do jaké míry zasahujeme? (lektorka Monika Němcová)

Více informací

SebeVědomá žena

Vše o ženské cykličnosti a proměnlivosti, která k ženské podstatě neodmyslitelně patří. Jak na emoční, hormonální a fyziologické změny, které nás provází a proč. Jak můžeme využít své 4 milenky a tím obohatit partnerský vztah a svoji sexualitu. (lektorka Kateřina Juřenčáková)

Více informací

Sourozenci

Jak pomoci sourozencům v pěstování "dobrého" vztahu? Jak nás rodiče ovlivňuje zda máme/nemáme sourozence? Jak se to promítá do výchovy dětí? (lektorka Monika Němcová)

Více informací

Vraťme smrt do života

Žijeme opravdu s vědomím smrti? Nebo ji máme za zlou černou tetku s kosou přešlapující za dveřmi, které se bojíme odemknout? (Krkavčí matka - Veronika Hurdová)

Více informací

Výchova holek

Na semináři získáte povzbuzení, že když se vaše děvčata chovají jako "emocionální bytosti", "odmlouvající panovačné královny" nebo "upovídané intrikující švitořilky", neznamená to, že jsme špatní rodiče nebo že je dítě v nepořádku

Více informací

Žárlivost

Jak a kdy vzniká? Jak rodič může předejít žárlivost svých dětí? Jaké jsou projevy žárlivosti a co můžeme my rodiče udělat pro "klid" v naší rodině. (lektorka Monika Němcová)

Více informací

Akce

Den otevřených dveří

Můžete si vyzkoušet práci v montessori herně. Můžete nechat děti přirozeně dovádět na pomůckách pro rozvoj jejich pohybových dovedností. (průvodkyně Jana a Katka)

Více informací

Zdobení perníčků

Pro maminky, které chodí nebo chodily na lekce Hrajeme si Mones (Montessori)

Pokud jste napekly tolik perníčků až vám jde hlava kolem a potřebujete společnost na jejich zdobení nebo se chcete učit malovat na perníčky, které upeču já Monika Němcová.

Více informací