Semináře a akce

Jsme pomocnou rukou při hledání vašeho rodičovství

Kalendář seminářů a akcí

seminář - středa 20.září od 13:30 do 15:30
seminář - 25.září 2017 od 16 do 18 hodin
seminář - středa 1.listopadu od 13:30 do 15:30
seminář - středa 8.listopadu od 13:30 do 15:30

Rodičovství

Jak se řeší spory u nás doma mezi vlastními dětmi? Jak řešit spory na neutrální půdě v naší přítomnosti? Máme nechat děti, aby si vše vyřešily samy? Do jaké míry zasahujeme? (lektorka Monika Němcová)

Jak pomoci sourozencům v pěstování "dobrého" vztahu? Jak nás rodiče ovlivňuje zda máme/nemáme sourozence? Jak se to promítá do výchovy dětí? (lektorka Monika Němcová)

Jak a kdy vzniká? Jak rodič může předejít žárlivost svých dětí? Jaké jsou projevy žárlivosti a co můžeme my rodiče udělat pro "klid" v naší rodině. (lektorka Monika Němcová)

Jsem prvorozený rodič. Jak se připravit na příchod prvorozeného dítěte. Věkový odstup od dalšího dítěte a jeho vliv na prvorozeného. Existuje ideální odstup? Co když je z prvorozeného jedináček. (lektorka Monika Němcová)

Proč prý kluci zlobí víc než holčičky? Proč mají často horší výsledky ve škole? Proč obvykle vyrušují a neposedí? Proč si řada z nich vyrábí zbraně a neustále bojují? (lektorka Vlaďka Bartáková)

Žijeme opravdu s vědomím smrti? Nebo ji máme za zlou černou tetku s kosou přešlapující za dveřmi, které se bojíme odemknout?

Pobyty

Pobyty s vašimi ratolestmi umožní zažít porozumění, společné sdílení, vyměňování zkušeností, trochu vzdělávání v tom, jak být rodičem, ale i společný pohyb, smích.

s Monikou Němcovou

Vaše příběhy vnímám v širokých souvislostech. Proč jsme se tak cítili, proč se nás něco dotklo, co je za chováním někoho k nám a jak to vlastně máme se svým dítětem? Jestli některá otázka s vámi rezonuje, můžeme se ozvat a domluvíme se na osobním setkání.

Spojení konstelací, snů, synchronicita v každém dnu, tak to je báječná hra, ke které vás zvu. Pojďte ji společně sdílet, objevovat, nechat na sebe působit.