Hrajeme si Mones

Lekce, při kterých poznáte svět dětí a objevíte sebe.

 • 1
  Za deset let kurzem prošlo přes 1.000 dětí a rodičů.
 • 2
  Většina zůstala od miminka do tří let.
 • 3
  Pod vedením lektorky, v privátní skupině maximálně 4 dětí jsou lekce inspirací pro děti i rodiče.
 • 4
  Jednou za týden prožijete 45 minut radosti ze setkání, spolupráce, sdílení.
 • 5
  Rodič pozoruje lektorku při práci s dětmi a nenásilně objevuje svůj způsob, svou cestu v rodičovství.
 • 6
  Dítě často poprvé spolupracuje ve skupině s cizí autoritou. Objevuje způsoby spolupráce se svými vrstevníky.

Spolu-pracovny

Inspirujte se v praxi vzájemným respektem.

 • 1
  Vznikly jako prostor pro VAŠE trénování.
 • 2
  Kombinace montessori herny a tělocvičny je jak živá voda pro rodiče dětí, které potřebují běhat a zároveň si chtějí stavět a užívat práce rukou.
 • 3
  Spolu-pracovny inspirují pro vaši práci doma.
 • 4
  Malá skupina podobně vyladěných rodičů a dětí je skvělým začátkem pro cestu do školky.
 • 5
  Průvodkyně vám pomůže překlenout rozpaky nad způsobem, jak dítěti nabídnout pomůcku a jak spolu-pracovat.

Kurzy, semináře, akce - pro dospělé

Jsme pomocnou rukou při hledání vašeho rodičovství.

Kurzy

Léčivé Montessori Kruhy maminek s dětmi 

Kruh je mostem od jedné ženy, matky ke druhé v přítomnosti dětí. Na setkáních se zeptáte na vše, co si nestačíme říct na lekcích Hrajeme si Mones. Rozlišit emoce a pochopit jakými nástroji pracují jednotlivé bytosti v nás je jako kouzlo. Díky němu si uvědomíte, jak často užíváme třeba nástroje dítěte nebo muže a jak nám chybí ta žena, matka v nás. (lektorka - Monika Němcová)

Více informací

Montessori zastavení - o nás a dětech

Kdy potřebujeme dávat i mít hranice. Jak má vypadat dětský pokojík. Základní dovednosti komunikace a jak podpořit její harmonický vývoj. Jak ovlivňuje naše chválení, kritika dítě? Jak rozvíjet spolupráci děti v dnešní době? (lektorka Monika Němcová)

Více informací

Porod je krásný

Prožitkový kurz úplné předporodní přípravy s technikami Hypnoporodu a Gravidjógy. Chcete se na porod TĚŠIT? Chcete se naučit hluboce RELAXOVAT a pracovat se svou MYSLÍ? Chcete pochopit JAK FUNGUJE porodní proces? (Petra Zavadilová a Kateřina Plzáková)

Více informací

Zrozeni / hledáme své kořeny a křídla

Postavíte si vlastní rodový strom. Rozlišíte sílu jednotlivých členů rodiny. Objevíte svůj model pro výběr partnera, práce, přítele. Jak se "správně" vyfotit a posílit tím svou rodinu? Co je na starých fotkách vidět? (lektorka Monika Němcová)

Více informací

Semináře

1. a další děti

Jak se připravit na příchod prvorozeného dítěte. Věkový odstup od dalšího dítěte a jeho vliv na prvorozeného. Co když je z prvorozeného jedináček. Jak pomoci sourozencům v pěstování "dobrého" vztahu? Jak nás rodiče ovlivňuje zda máme/nemáme sourozence?  (lektorka Monika Němcová)

Více informací

Agresivní X ublížené dítě

Jak moc vás vytáčí vaše dítě? Děsí vás vaše emoce? Co vám pomůže s vaší reakcí? Jak získat nadhled?Jak se řeší rvačky u nás doma mezi vlastními dětmi? Jak řešit hádky na neutrální půdě v naší přítomnosti? Máme nechat děti, aby si vše vyřešily samy? Do jaké míry zasahujeme? (lektorka Monika Němcová)

Více informací

Detox s ajurvédou.

Přivítejme jaro s čistým tělem i myslí. Pojďme se na jarní očistu podívat z pohledu moudré babičky, které je už přes 5000 let a sama moc dobře ví, co je zrovna pro naše tělo to nejlepší. Ájurvéda se na každého člověka dívá jako na individuální bytost s různými potřebami. (lektorka Tereza Hirth)

Více informací

Hranice - já a mé dítě

Zjistíte, jaké prostředky sami používáte a jak se v nich cítíte. Opravdu je potřebujeme? Co pro nás znamenají? Jak a kdy je dáváte a co pozorujete?  Jak je prakticky nastavovat. Podíváme se na vaše příběhy. (lektorka Monika Němcová)

Více informací

Jak vychovávat kluky a nepřijít o rozum

Proč prý kluci zlobí víc než holčičky? Proč mají často horší výsledky ve škole? Proč obvykle vyrušují a neposedí? Proč si řada z nich vyrábí zbraně a neustále bojují? (lektorka Vlaďka Bartáková)

Více informací

Konstelační večer

Spojení konstelací, snů, synchronicita v každém dnu, tak to je báječná hra, ke které vás zvu. Pojďte ji společně sdílet, objevovat, nechat na sebe působit. (konstelářka Monika Němcová)

Více informací

Proč vlastně děti zlobí?

Dožadování se pozornosti, vzdorovitý boj, krutá msta a naschvály, dělání se neschopným… Poznejte čtyři způsoby nevhodného chování dětí jako reakci na absenci prožitku sounáležitosti v rodině. Jak to rozklíčovat a jak dětem pomoci, aby se k nevhodným způsobům chování nemusely uchylovat. Jak pomoci dětem pocítit sounáležitost a nemusely se stavět na zadní? (lektorka - Vlaďka Bartáková)

Více informací

Porod je krásný

Prožitkový kurz úplné předporodní přípravy s technikami Hypnoporodu a Gravidjógy. Chcete se na porod TĚŠIT? Chcete se naučit hluboce RELAXOVAT a pracovat se svou MYSLÍ? Chcete pochopit JAK FUNGUJE porodní proces? (Petra Zavadilová a Kateřina Plzáková)

Více informací

Různé děti = různé potřeby

Na příkladech konkrétních dětí si ukážeme, jak se liší různé typy osobností od nejútlejšího věku a co to znamená pro jejich výchovu. Součástí semináře bude i představení nové knihy NEJSOU STEJNÉ: Jak díky Teorii typů porozumět dětem i sami sobě. (lektorka Šárka Miková)

Více informací

Akce

Den otevřených dveří

Můžete si vyzkoušet práci v montessori herně. Můžete nechat děti přirozeně dovádět na pomůckách pro rozvoj jejich pohybových dovedností. (průvodkyně Jana a Katka)

Více informací

Tatínci na lekcích

Rády by jste, aby lekce poznal i otec dítěte?

Předpokládáme, že se budou cítit lépe, pokud jich bude více 🙂 na možná, pro ně, kroužku pro maminky. Proto vznikl nápad....

Více informací

konzultace, supervize, dlouhodobá podpora

s Monikou Němcovou

Vaše příběhy vnímám v širokých souvislostech. Proč jsme se tak cítili, proč se nás něco dotklo, co je za chováním někoho k nám a jak to vlastně máme se svým dítětem? Jestli některá otázka s vámi rezonuje, můžeme se ozvat a domluvíme se na osobním setkání.

Více informací

kroužek

Výtvarné ladění s LADOU

V průběhu 15 setkání ve výtvarných dílnách se Vaše děti seznámí s nezvyklými technikami a materiály. Vyzkouší si, že malovat mohou také dechem nebo nohama, že tvořit se dá i ve tmě, a že hudba může být barevná. (lektorka Lada Husová)

Více informací