Kurzy, semináře, akce - pro dospělé

Jsme pomocnou rukou při hledání vašeho rodičovství.

Kurzy

Léčivé Montessori Kruhy maminek s dětmi 

Kruh je mostem od jedné ženy, matky ke druhé v přítomnosti dětí. Na setkáních se zeptáte na vše, co si nestačíme říct na lekcích Hrajeme si Mones. Rozlišit emoce a pochopit jakými nástroji pracují jednotlivé bytosti v nás je jako kouzlo. Díky němu si uvědomíte, jak často užíváme třeba nástroje dítěte nebo muže a jak nám chybí ta žena, matka v nás. (lektorka - Monika Němcová)

Více informací

6 klíčů k mateřství - o nás a dětech

Kurz je určen maminkám: které ví, že převzaté vzory nestačí, které jsou ochotné udělat pomalé, dlouhodobé proměny, které hledají oporu a tuší, že ji najdou především v sobě, které chtějí, aby jejich děti vyrůstaly v bezpečném a podnětném prostředí, které dokáže maximálně inspirovat, motivovat a podporovat zdravé sebevědomí. (lektorka Monika Němcová) Na semináři děti vítány. (lektorka Monika Němcová)

Více informací

Zrozeni / hledáme své kořeny a křídla

Postavíte si vlastní rodový strom. Rozlišíte sílu jednotlivých členů rodiny. Objevíte svůj model pro výběr partnera, práce, přítele. Jak se "správně" vyfotit a posílit tím svou rodinu? Co je na starých fotkách vidět? (lektorka Monika Němcová)

Více informací

Semináře

Sourozenci, jedináčci a spolupráce.

Jaké je naše pořadí narození? Proč se naše první dítě tolik vymyká našim představám? Jak nás rodiče ovlivňuje zda máme/nemáme sourozence?  Jak pomoci sourozencům v pěstování "dobrého" vztahu? (lektorka Monika Němcová)

Více informací

Agresivní nebo ublížené dítě?

Jak moc vás vytáčí vaše dítě? Děsí vás vaše emoce? Co vám pomůže s vaší reakcí? Jak získat nadhled?Jak se řeší rvačky u nás doma mezi vlastními dětmi? Jak řešit hádky na neutrální půdě v naší přítomnosti? Máme nechat děti, aby si vše vyřešily samy? Do jaké míry zasahujeme? (lektorka Monika Němcová)

Více informací

Hranice - já a mé dítě

Zjistíte, jaké prostředky sami používáte a jak se v nich cítíte. Opravdu je potřebujeme? Co pro nás znamenají? Jak a kdy je dáváte a co pozorujete?  Jak je prakticky nastavovat. Podíváme se na vaše příběhy. (lektorka Monika Němcová)

Více informací

Jak vychovávat holky a nepřijít o rozum

Seminář odpovídá nejen na příčiny chování holek, ale přináší i řadu podnětů, jak s děvčaty zacházet, aby se neponičilo jejich ženství a zároveň rodiče přežili jejich vychovávání bez úhony. (lektorka Vlaďka Bartáková)

Více informací

Jak vychovávat kluky a nepřijít o rozum

Proč prý kluci zlobí víc než holčičky? Proč mají často horší výsledky ve škole? Proč obvykle vyrušují a neposedí? Proč si řada z nich vyrábí zbraně a neustále bojují? (lektorka Vlaďka Bartáková)

Více informací

Konstelační večer

Spojení konstelací, snů, synchronicita v každém dnu, tak to je báječná hra, ke které vás zvu. Pojďte ji společně sdílet, objevovat, nechat na sebe působit. (konstelářka Monika Němcová)

Více informací

Proč vlastně děti zlobí?

Poznejte čtyři způsoby nevhodného chování dětí jako reakci na absenci prožitku sounáležitosti v rodině. Jak to rozklíčovat a jak dětem pomoci, aby se k nevhodným způsobům chování nemusely uchylovat. Jak pomoci dětem pocítit sounáležitost a nemusely se stavět na zadní? (lektorka - Vlaďka Bartáková)

Více informací

Různé děti = různé potřeby

Na příkladech konkrétních dětí si ukážeme, jak se liší různé typy osobností od nejútlejšího věku a co to znamená pro jejich výchovu. Součástí semináře bude i představení nové knihy NEJSOU STEJNÉ: Jak díky Teorii typů porozumět dětem i sami sobě. (lektorka Šárka Miková)

Více informací

Akce

Den otevřených dveří

Můžete si vyzkoušet práci v montessori herně. Můžete nechat děti přirozeně dovádět na pomůckách pro rozvoj jejich pohybových dovedností. (průvodkyně Jana a Katka)

Více informací

Tatínci na lekcích

Rády by jste, aby lekce poznal i otec dítěte?

Předpokládáme, že se budou cítit lépe, pokud jich bude více 🙂 na možná, pro ně, kroužku pro maminky. Proto vznikl nápad....

Více informací

konzultace, supervize, dlouhodobá podpora

s Monikou Němcovou

Vaše příběhy vnímám v širokých souvislostech. Proč jsme se tak cítili, proč se nás něco dotklo, co je za chováním někoho k nám a jak to vlastně máme se svým dítětem? Jestli některá otázka s vámi rezonuje, můžeme se ozvat a domluvíme se na osobním setkání.

Více informací

kroužek

Výtvarné ladění s LADOU

V průběhu 15 setkání ve výtvarných dílnách se Vaše děti seznámí s nezvyklými technikami a materiály. Vyzkouší si, že malovat mohou také dechem nebo nohama, že tvořit se dá i ve tmě, a že hudba může být barevná. (lektorka Lada Husová)

Více informací