O. skupina - nejmenší mimi

4 - 6 měsíců na začátku semestru

členská sekce

Vítáme vás v členské sekci on-line kurzu HRAJEME SI MONES.

Aktuality a informace

Zde každý týden najdete aktuální lekci.

Každá lekce je přístupná od pondělí do neděle. Chceme Vás podpořit v pravidelné práci s dítětem, tak jakoby jste chodili k nám do studia. Pokud během některého týdne v rámci vašeho semestru nebudete mít možnost možnost lekci projít, můžete se předem omluvit mailem na info@mones.cz. Lekci vám prodloužíme do následujícího týdne - budete tak mát k dipozici 2 lekce najednou.

odkaz na lekci tohoto týdne

o videích - jak pracovat s videi v lekcích

V každé týdenní lekci najdete celkem 5 krátkých videí (3-5 minutových).

Děti při nich:

  • ukazují obrázky
  • sledují karty popřípadě opakují zvuky

Návod pro maminky:

  • Buďte svému dítěti vzorem, ukazujte s ním (i když vám to zpočátku může připadat "divné").
  • Děti ukazovat nemusí, nenuťte je. Ukazujte se zájmem a ony se buď přidají, nebo ne. Pokud obrazovku sledují a vy na nich vidíte zájem, tak je vše v pořádku, i když neukazují.
  • Děti milují zvuky. Jste doma, tak se nestyďte a užijte si svůj hlas.
  • Video je určené k použití na tabletu nebo na obrazovce notebooku či stolního PC (kvůli velikosti monitoru, na který se dítě bude dívat). POZOR NA DOTYKOVÉ OBRAZOVKY 🙂 

duhová cesta

nejmenší mimi - 4 - 6 měsíců na začátku semestru

Ve věku 4 měsíců jste již s miminkem vyladěné a vnímáte, že může potřebovat něco víc, než mu můžete nabídnout z domácích zdrojů.

V této době nejčastěji  i vy začnete cítit potřebu stýkat se s maminkami, které jsou na tom podobně. U nás máte jistotu, že se potkáte maximálně se 3 ve skupině. Díky tomu máte zajištěn téměř individuální přístup pro sebe i své dítě.

Celá skupina začne vytvářet spoustu zajímavých interakcí. Některé dítě je pohyblivější než druhé, a to je přirozenou výzvou pro ostatní. Jiné už teď začne projevovat soustředěnost a pozoruje fascinovaně naše flash karty. Další  jde do sociálních vztahů a další se může velmi opatrně rozkoukávat.

 

Učíte se , poznáváte, rozvíjíte

Během semestru vaše mimi spolu s vámi vyzkouší různé nástroje pro rozvoj celého těla. Jsou ve věku, kdy se učí převracet ze zad na bříško a zpět, rozvíjí dovednosti rukou (od zkoumání přes natahování se po věcech a uchopování celou rukou, bouchání, tleskání, přendávání z ruky do ruky, ukazování atd.), začínají objevovat své nohy.

Naučíte se naše masáže,  budeme pracovat na šikmé ploše, válci nebo velkém balónu. Najdete způsob, jak harmonicky rozvíjet obě strany těla dítěte. Budeme pracovat i s pomůckami, které podporují dovednosti rukou.