2. skupina - Začínající chodci a žvatláci 

10 - 14 měsíců během semestru

Dítě už je na světě vnějším tak dlouho, jako bylo uvnitř maminky. Některé děti jsou již natolik zralé, že už začínají chodit. Je to doba, která dítě nutí postavit se a .... zatím ještě s jistotou vrátit svůj zadeček zpět na zem.

Před prvním rokem je z dítěte cítit veliké odhodlání začít používat nohy. Pokud ho pozorujete a dáte mu dost impulzů, tak je to jako zázrak. Den, kdy se postaví a udělá své první kroky, se nesmazatelně zapíše do srdcí všech rodičů.

Skoro roční dítě začne projevovat touhu se domluvit. Naznačuje nám, co potřebuje posunky, vydává různé zvuky a objeví se i první slavná slova - máma, táta, bába, bác... ňam, ee 🙂

Učíte se , poznáváte, rozvíjíte

Ve studiu máme prostředky, jak vaše dítě i vás "postavit na nohy".

Všechny děti jsou fascinovány, když objeví dolní část svého těla. V jejich očích je vidět, jakou radost mají, když se jim podaří chytit balónek chodidly nebo lýtky. Pro nás tak jednoduchý pohyb je pro ně kouzlo, kterého se nemohou nabažit. Najednou do všeho chtějí kopat, vše chtějí chytat a držet nohama.

Lektorka dítěti dává impulzy a vy můžete v zrcadle ze jejími zády sledovat přímý přenos okamžiků, kdy si v mozku dítěte dělá cestu nový neuronový spoj. Budete přítomni velkému zaujetí, které lze snadno přehlédnout v běžném životě.