3. skupina - Chodci s jistotou a dobyvatelé prostoru 

15 - 19 měsíců během semestru

Chodit a chodit, běhat a lézt nahoru, dolů. Tento věk je o nervy nás rodičů. Pokud jsme se do této doby zrovna moc o dítě nebáli, tak teď to "kousne" každého. Jsou jak neřízená střela a není možné se s nimi domluvit. Prostě dohody nefungují, čas ještě neuzrál.

Vtip je v tom, že bychom měli být tam, kam dítě začne utíkat. Nemělo by běžet od nás, ale k nám. Ano, tento level naší vysoké mateřské je o kouzlu přemisťování se myšlenkou. Hledáme bezpečná, ohraničená hřiště, louky a lesy.

Jejich slovní zásoba začíná nabírat na hodnotách. Sice ještě neví vždy, co to opakují, a nás to někdy těší a někdy jsme rádi, že jim ještě není zcela rozumět.

Učíte se , poznáváte, rozvíjíte

Jak zaměstnat dítě a jak se zbavit strachu? Přece tím, že bude trénovat dovednosti a vy jim budete nápomocni svým příkladem. Čím bude dítě na našich pomůckách dovednější, tím vy budete klidnější a jistější kam ho "vypustit".

Každé setkání začíná a končí flash kartami. Oceníte všechny zvuky a pojmenovávání, která se dítě na lekcích učí. Začne viset na rtech lektorce a špulit rty podle ní. I tento proces máte možnost sledovat v zrcadle za zády lektorky. Navíc se zapojíte do všech zvukových variací, čímž se dítě cítí bezpečné a podpoří ho to v jeho snaze samo se domlouvat, komunikovat.

Socializace v tomto věku pádů a zdvihů je o tahání, pusinkování a prvním objetí..., které může končit i žuchnutím a pláčem. 🙂 I to je třeba trénovat.