HRAJEME SI MONES DOMA

můžete si užít VŽDY A VŠUDE

Každá maminka si postupně vytváří se svým dítětem nové návyky.

Nabízím inspirativní způsoby, postupy a nástroje, které vám budou oporou v každodenním životě.

Pomohou vám se na sebe co nejlépe vyladit. 

Během prvního týdne při ukázkové lekci poznáte můj způsob i své možnosti.

Pokud se vám nabídka líbí, zvu vás na první 4 týdny - měsíc podle věku vašeho dítěte. 

MOHU VÁS PODPOROVAT NA VAŠÍ CESTĚ RODIČOVSTVÍ. ČERPEJTE INSPIRACI A ZKUŠENOSTI Z PRAXE OD ROKU 2008 NA LEKCÍCH HRAJEME SI mONES

 • V online lekcích Hrajeme si Mones budete mít přístup k aktivitám zaměřeným na věk vašeho dítěte.
 • Naučíte se poznat, kdy je dítě "zralé" rozvíjet dovednosti celého těla, rukou a je především čas na spolupráci.
 • Budete umět do jeho rozvoje zapojit celou domácnost.
 • Překvapíte sebe, jak jste inspirativní a jak umíte s dítětem být kreativní.
 • Zároveň se naučíte vidět a vnímat hranici mezi servisem, který máte směrem k dítěti, který je třeba a kde už je dítě zralé na samostatnost.
 • Od 4. až do 9. měsíce na sebe aktivity navazují a doplňují se. Díky tomu je postaráno o rozvoj všech dovedností vašeho dítěte.

S čím budete pracovat

Hrubá motorika

Na těchto stránkách máte popis, jak pracovat v jednotlivých týdnech s celým tělem dítěte tzv. činnost pro rozvoj hrubé motoriky. Jsou to i návody na podporu spolupráce dítěte a vás. Pro konkrétní měsíční nabídku jsou připraveny vždy 4 stránky, pro každý týden jedna.

jemná motorika

Na stránkách činností pro rozvoj jemné motoriky najdete popisy, jak podpořit dítě v jeho dovednosti rukou. V návodech jsem se soustředila na detailní popis vaší spolupráce. Pro měsíční nabídku jsou připraveny vždy 4 stránky, pro každý týden jedna.

Praktický život

V měsíční nabídce se vám otevře stránka s možností, jak zapojit vaše dítě do chodu domácnosti nebo jak zvyšovat jeho schopnost sebeobsluhy a tím jeho samostatnost, sebedůvěru. V nabídce pro 4. měsíc je jedna stránka a od 5. měsíce jsou to 2 stránky.

sebe ukotvení

Smyslem těchto stránek je podpořit vás ve vaši pohodě nebo vás k ní přibližovat. Inspirovat k zamyšlení a je doporučením pro vás, maminku, na co se zaměřit právě v tom věku dítěte. V měsíční nabídce jsou připraveny ve 4. měsíci 3 stránky a od 5. měsíce 2 stránky.

měsíční aktivity

 • K čemu aktivity slouží
  Pokud máte touhu rozvíjet své dovednosti a schopnosti vašeho dítěte, tak vám s tím připravené materiály pomohou. Díky aktivitám se dítě naučí zapojovat ruce, nohy a celé tělo a vy získáte jistotu a šikovnost, která přichází s procvičováním a trpělivostí.
 • Kam vaše dítě patří
  Vyberte si měsíc, který odpovídá věku vašeho dítěte. Pokud je někde "uprostřed", tak doporučuji vybrat si o měsíc nižší skupinu.
 • Jak s dítětem pracovat
  Pomůcky, které budete potřebovat, objevíte i u vás doma. Naučíte se s nimi podle návodu a vlastní kreativity pracovat.

jak a proč vznikají kurzy 

Ráda bych tě inspirovala a navedla na spolupráci s tvým dítětem.

Při psaní textů jsem si představovala, že sedíme před sebou a tykáme si. Věřím, že ti tento osobní způsob bude vyhovovat.

Za všechny nápady, postupy a svůj nadhled vděčím více jak tisícovce dětí, které se svými rodiči za mnou na lekce Hrajeme si Mones přišli. Začala jsem už v roce 2008 a postupně se propracovala k pokoře pro jedinečnost chvíle a respektu všem, kteří za mnou našly cestu.

Celý čas je se mnou v podvědomí můj hluboký obdiv k paní Marii Montessori, rodinným konstelací, Domanově metodě a v posledních letech i teorii typů.

Všechny texty, postupy jsou mé osobní, které se osvědčily a jsou ověřeny praxí.

Vybrala a zpracovala jsem je v nejlepší víře umožnit vám klid a pohodu, kterou maminky nachází na lekcích Hrajeme si Mones.

"Věřím, že naše děti nás mohou vrátit k plnění snů." vaše Monika Němcová

"od roku 2008 jsem viděla a prožila mnoho radosti a AHA okamžiků s dětmi a rodiči.

pojďte je prožívat společně." Monika Němcová