MÁ CESTA S MONTESSORI

Pracovala jsem, založila a byla jsem supervizorkou několika montessori jeslí a školek.

Připravila jsem a vedla semináře, kurzy a uspořádala mnoho pobytů pro rodiče s dětmi. Rodiče se na mne obrací a konzultují své rodinné otazníky.

Od roku 2007 rozvíjím systém lekcí, práci s rodiči i dětmi v systému MONES metody, která je základem pro kurzy Hrajeme si Montessori s MONES. S kurzem se můžete setkat v Montessori studiu pohybu, který jsem založila v Praze 2, a v hernách na Slunečném Vršku v Hostivaři, na Letné a na Petřinách.

Na nic si nehraji a nechám vás dělat "chyby", při kterých vás budu "držet" za ruku. Chybu vnímám jako zkušenost poznat, jak to sama chcete.

Nabídky pro řešení, možnosti nadhledu a reakce na vaše otázky mám ověřené svým mateřstvím a aktivním spojením s maminkami. 

"naučte se v mateřství prožívat pocit radosti a důvěry."

 CestY se synem a Montessori

Před narozením syna Vavřince jsem měla mnoho představ, jak TO s ním budu dělat. 

Jako matka jsem hltala všechny informace, co mám se synem dělat. Snažila jsem se také odpovědi najít uvnitř sebe. Bydlela jsem v místě, kde jsem neměla žádné kořeny, kamarádky, rodinu, jen manžela. Často jsem si připadala ztracená. Manžel mi nemohl být v mateřství oporou. To jsem nevěděla. V synově třech letech jsme se rozešli.

Nakonec byly mými kámoši pohádky na PC a spousta dalšího "fuj". Věděla jsem, že se mé představy hroutí. Nicméně bylo i mnoho skvělého, ale to jsem v té době nepoznala!

Přestěhovala jsem se zpět do Prahy a začala intenzivně hledat odpovědi. Vždy mě zajímalo, co se děje uvnitř nás - v těle, hlavě a kde vzniká emoce.

Při cestách na západ i východ jsem objevila touhu po poznání po kořenech harmonie v sobě i ve vztazích. Díky hloubce, kterou jsem objevila ve filozofii a učení paní Marie Montessori. Díky funkčnímu konstelačnímu nadhledu a spojení se se sny, jsem přišla na svůj DAR - schopnost najít a podpořit vaši cestu k osobní a rodinné harmonii.

Dříve, než byly přeloženy knihy jako "Koncept kontinua", "Vychováváme děti a rosteme s nimi", "AHA! rodičovství"..., již dlouho před tím jsme syna vedli k samostatnosti, k respektu k nám i k sobě samému.

Syn se narodil v roce 2003. Díky němu jsem se mnohokrát přesvědčila, že:

TO, co hledáme, je v každé z nás. Máme jen "nastavený program", který nám říká, jak VÝCHOVU dítěte máme dělat. Tím, že není náš, nám vlastní, tak nám nefunguje nebo drhne.

"společně objevíme vaši autentickou tvář, váš přirozený projev."

syn Vavřinec

Do páté třídy poznal především montessori školky a školu.

Od šesté třídy na 4 roky byl studentem osmiletého gymnázia Přírodní školy a v současnosti maturoval ve Waldorfském lyceu. Jeho další kroky míří na vysokou školu do Olomouce, kde ho čeká studium psychologie.

Relaxuje u piána a kytary. A od mala byl veden k vaření, které je jeho velkým koníčkem. Umí se postarat o vše, co je třeba.

Cestoval po Indii, Srí Lance i po Evropě. Byl poutníkem na cestě do Santiága de Compostela.

Je velkým učitelem své mámy v diplomacii a mnoha dalších lekcích života.  🙂 

Je technickou a vizuální podporou video záznamů lekcí a můžete ho potkat na brigádách ve školce Maitrea nebo v Moringa tree club.

Začal studovat na Palackého univerzitě v Olomouci.

V médiích

ČLÁNKY V ČASOPISECH A NA WEBOVÝCH STRÁNKÁCH

Jsem vděčná Markétě Novákové Matějkové a Tereze Lindauerové za jejich přízeň, ze které vznikají rozhovory pro vás.

MAMINKA.CZ   

Rozhlas - večerní host Radiožurnálu

Pozvání do Radiožurnálu mi přineslo úžasné setkání s moderátorkou Michaelou van Erne. Kouzelná atmosféra, která ve studiu byla, je znát i na audio nahrávce. Děkuji za zprostředkování mé kamarádce Lucii Ernestové a její Duhové kočce.

Televize - Sama doma

Děkuji vám za shovívavost s mými prvními krůčky na živo před kamerou. Byla jsem na pokraji kolapsu. 

Děkuji režii a moderátorkám v Sama doma, které dokázali čarovat a můj vnitřní stav nebyl tak viditelný.

5. května 2016  Jedináčci a druhorození

7.dubna 2016  Prvorození