VIDEO KURZ - PRŮVODCE PSYCHOMOTORICKÝM VÝVOJEM DÍTĚTE

POJÍTKA

17 LET ZKUŠENOSTÍ VEDENÍ KURZŮ PRO MIMINKA NYNÍ V NOVÉ ON-LINE VERZI

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

UKÁZKOVÉ VIDEO Z KURZU ZDARMA

Stáhněte si ukázkové video a nahlédněte do členské sekce.

V KURZU NAJDETE

 • Návody pro rozvoj hrubé i jemné motoriky rukou a nohou dítěte.
 • Naučíte se, jak podpořit dítě ve správném psychomotorickém vývoji a držení těla. 
 • Aktivity podporující radostnou spoluprací.  
 • Tipy a návody na užitečné návyky dítěte.
 • Způsoby, jak si s miminkem porozumět.

V ČEM JSME JEDINEČNÍ

Spojujeme montessori přístup a psychomotorický vývoj pro nastartování maximálního potenciálu, který se v dítěti skrývá.

Aktivity propojují hemisféry a vytvářejí nové spoje v místech, které by se v běžných podmínkách nemusely vytvořit.

Originální aktivity, které by vás nenapadly, že můžete s dětmi dělat. Zažeňte nudu a poskytněte dětem ty správné podněty.

Reálná videa s komentářem a popisem činností a aktivit. Příklady, jak činnost nemusí být na poprvé snadná a jak postupovat.

VYBERTE SI KURZ PODLE VĚKU DÍTĚTE

4-8 MĚSÍCŮ

 • 35 videí
 • 17 podrobných textových návodů
 • u každé aktivity popis pomůcek s foto

1350,-

7-11 MĚSÍCŮ

 • 55 videí
 • 17 podrobných textových návodů
 • u každé aktivity popis pomůcek s foto

1350,-

10-14 MĚSÍCŮ

 • PŘIPRAVUJEME

1350,-

ČASTÉ OTÁZKY

PROČ ZAČÍT KVŮLI DÍTĚTI
Naučíte se rozvíjet schopnosti a spolupráci rukou i nohou dítěte. Získá lepší rovnováhu v celém těle. Bude trpělivější a naučí se s vámi spolupracovat.

K ČEMU AKTIVITY SLOUŽÍ
Máte touhu, potřebu rozvíjet své dovednosti a schopnosti vašeho dítěte? Připravené materiály vám pomohou jak zapojit ruce, nohy a celé tělo dítěte. Vy získáte jistotu a šikovnost, která přichází s procvičováním a trpělivostí.

VIDEA
Všechna videa jsou natáčena s respektem k dítěti a mamince. Doprovází je komentář při natáčení a jsou s titulky, pro lepší orientaci přímo v akci. Všechny úrovně obsahují celkem cca 100 videí.

POPIS SPOLUPRÁCE
Součástí všech 3 úrovní je cca 50 podrobných textových popisů/návodů, které ti pomohou se lépe orientovat.

PROČ ZAČÍT KVŮLI SOBĚ
Překvapíte sama sebe, jak dokážete postupně najít inspiraci ve vašem domově. Naučíte se vnímat hranici mezi svým servisem dítěti a kdy je dítě zralé na samostatnost.

PRO JAK STARÉ DÍTĚ
Nejen podle věku je celý kurz postaven. Záleží na vaší vzájemné ochotě a schopnosti spolu-pracovat. Ideální začátek je s dítětem ve 4, 5 měsících. 1.úroveň je i pro starší děti do 7-8 měsíců. V této úrovni si ověříte jaké dovednosti už s dítětem máte nebo si je začnete budovat. Následující dvě úrovně (2.úroveň od 7 do 11 měsíců a 3.úroveň od 10 do 13 měsíců) rozvíjejí položené základy a inspirují k dalším aktivitám. 1. úroveň je pro děti, které začínají a mohou být i 8měsíční. Začátek je důležitý pro vytvoření vašich společných návyků. Na videu pracuji se 4měsíčním chlapečkem a s téměř osmi měsíční slečnou.

STRUKTURA KURZU
Kurz je rozdělen na 3 úrovně podle věku dítěte. Každá úroveň obsahuje 6 aktivit, které se dál dělí do jednotlivých kroků. Úrovně i aktivity na sebe navazují. Každá úroveň je i samostatný celek.

JAK DLOUHÝ JE KURZ
Aktivity potřebují trénovat tak dlouho, až uvidíte výsledky v ochotě dítěte spolupracovat a jít dál do dalšího kroku. K dispozici v členské sekci máte seznam aktivit a jednotlivých kroků. Můžete si dělat poznámky, kam už jste s dítětem došla. Pokud půjdete předčasně do dalšího kroku, tak vám to dá dítě najevo. I tím se naučíte naslouchat a poznávat, co všechno vaše dítě už umí. Můj časový odhad je 6 - 9 týdnů jedna úroveň.

POMŮCKY
Na každé stránce máš doporučené pomůcky a od 2. úrovně jsou i návody na výrobu některých z nich. Uvádím i odkazy, kde jsem některé pomůcky pořídila já.Všechny úrovně doplňují i fotografie pomůcek a ukázek toho, jak s pomůckou pracovat.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

JAK A PROČ POJÍTKA VZNIKLA 

Tolika dětem a rodičům kurzy Hrajeme si Mones udělaly radost z nových možností spolupráce, že mi to nedalo o v roce 2020 se mi v hlavě začal rodit nápad na samostatný online projekt.

Ráda bych vás inspirovala a navedla na spolupráci s vaším dítětem. Ověřila jsem si, že maminky podobným způsobem doma s dítětem nepracují. Budu moc ráda, když tato inspirace bude mít ve vašich domovech své každodenní uplatnění.

Při psaní textů jsem si představovala, že sedíme před sebou a tykáme si. Věřím, že vám tento osobní způsob v členské sekci bude vyhovovat.

Za všechny nápady, postupy a svůj nadhled vděčím více jak tisícovce dětí, které se svými rodiči za mnou na lekce Hrajeme si Mones přišli. Začala jsem už v roce 2008 a postupně se propracovala k pokoře pro jedinečnost chvíle a respektu všem, kteří za mnou našli cestu.

Celý čas je se mnou v podvědomí můj hluboký obdiv k paní Marii Montessori, rodinným konstelací, Domanově metodě a v posledních letech i teorii typů.

Všechny texty, postupy jsou mé osobní, které se osvědčily a jsou ověřeny praxí.

Vybrala a zpracovala jsem je v nejlepší víře umožnit vám klid a pohodu, kterou maminky nachází na lekcích Hrajeme si Mones ve studiu.

Od roku 2008 jsem viděla a prožila mnoho radosti a AHA okamžiků s dětmi a rodiči. Pojďte je prožívat společně. Věřím, že naše děti nás mohou vrátit k plnění snů. 

Vaše Monika Němcová

Video rozhovory i o POJÍTKÁCH

Máte zájem poslechnout si videa?

1. Budování důvěry, spolupráce a pocit bezpečí

2. Přítomný čas a montessori / Jak proměnit nudu v hravost

3. Budování návyků s dítětem - spolupráce

4. Prostor našeho dítěte a jaké doporučuji hračky

5. BONUS - Partnerství /rodičovství

Vyplňte formulář

1. video je pro vás připravené. Následující 4 dny vám emailem přijdou odkazy na stránky, kde vás čekají další videa i otázky k téma.

Koupě jedné úrovně kurzu pojítka

Předpodejní cena je 1350,- CZK v termínu od  21. 12. 2022 - 31. 3. 2023.

Poté bude cena za kurz 1800,- CZK.

1. úroveň kurzu je pro všechny maminky a děti, které jsou ve věku od 4 do 8 měsíců včetně.

Začněte, určitě oceníte i s právě 8 měsíčním batoletem.