O pěti přátelích a míči

Jóga a míčové dovádění

pondělí 8. až pátek 12. července 2019

PRO DĚTI:

V malé chaloupce na kraji lesa žili zvířecí kamarádi - Pes,  Kočka, Lev, Krokodýl a Kobra.

Všichni měli moc rádi Sluníčko. To se jednoho dne schovalo za mraky a ne a ne vylézt. Zvířátka se rozhodla, že ho ráno půjdou hledat. Byla tak nedočkavá, že ani nemohla usnout. Ráno se sešla na palouku u lesa a vyrazila za dobrodružstvím.

Pes pro pobavení dělal své psí kousky a všichni je po něm opakovali. Postupně se přidávala v předvádění co umí i Kočka, Lev, Krokodýl a Kobra. Naši přátelé zjistili, že jim díky tomu cesta vesele utíká. Jeden od druhého se i něco naučili.

Když už se schylovalo k večeru, došli k vysoké hoře. Vypadalo to, že se Sluníčko schovává právě za ní. A tak se naši kamarádi vydali nahoru. Cesta byla strmá, zarostlá bodláčím. S písničkou jim ale ubíhala. Skoro na samém vrcholu uviděli jeskyni a na ní nápis: “Cesta za Sluncem”. S radostí se pustili dovnitř. V dálce viděli malý pruh světla, který se, jak postupovali jeskyní, rychle zvětšoval. Procházeli skrz horu.

Když prošli jeskyní a vyšli na druhé straně hory, Slunce právě zapadlo. Kousek od hory uviděli velkou žlutou kouli. Rozeběhli se k ní a nadšeně volali: “To je naše Slunce”, “Našli jsme ho”.

Byl to ale velký žlutý míč. Naši kamarádi měli z tohoto objevu velikou radost. Dali mu jméno Slunce a vzali si ho sebou domů. Když se jim někdy Sluníčko schovalo za mraky, vzpomínali na své putování a míč je vždy rozveselil.

Pojděte se s námi vydat na cestu za Sluncem. Každý den se budeme věnovat jednomu z přátel.

Víte, jak vypadají psí kousky?

Umíte se pohybovat jako Kočka?

Lev je králem zvířat, jak ten umí kráčet. Umíte to také?

Viděli jste krokodýla? Naučíte se chodit jako on.

Čeká vás i záhadný pohyb hada, naší kamarádky Kobry.

Ochutnávka

Když já se vytáhnu,

ke sluníčku dosáhnu.

Když já se skrčím,

do výšky skočím.

Když já si lehnu,

ani se nehnu.

 

Naučíme se správně hýbat i odpočívat.

 

PRO RODIČE:

Téma týdne: Pohyb - zpívání - tvoření

Tábor je zaměřen na poznávání a objevování těla a jeho možností za doprovodu písniček hraných na housle. Budeme vycházet z jógy pro děti. Ani akční děti nepřijdou zkrátka. Míč je kamarád a budeme se mu stejně tak věnovat jako józe. 

Během týdne děti poznají celé svoje tělo jak v pohybu, tak v klidu. V herně je spousta možností jak zdokonalit své míčové dovednosti a míč, míče budeme mít s sebou při venkovních aktivitách.

Naše tělo nás bude inspirovat i při výtvarných aktivitách, kdy zapojíme jeho různé části a všechny smysly. Míč využijeme novým výtvarným způsobem a bude i dárkem na závěr týdne.

Tábor je pro 8 - 10 dětí od 3 do 6 let (pro děti, které chodí na lekce Hrajeme si Mones je věk možný na domluvu).

Děti mají k dispozici prostor vybavený montessori pomůckami a tělocvičnu.

Zaměříme se i na praktický život - sebeobsluhu při oblékání, stolování a hygieně.

Část dne trávíme venku v nedaleké Kateřinské zahradě.

Na oběd chodíme do restaurace DHABA BEAS na Bělehradské. Tradičně je pro nás rezervována celá zadní místnost.

Po obědě následuje odpočinkový čas. Některé děti usnou a jiné jen odpočívají. Pro větší je připraven individuální program.

Kde: studio Mones, Lublaňská 57, Praha 2

Kdy: Po - Pá 8:00 - 16:00

Termín: 8. - 12. července 2019

Cena: 3 500 Kč (včetně stravy 3x denně, oběd v restauraci)

Cena pro druhé dítě v rodině: 3 000 Kč

Kapacita a věk dětí: pro 8 - 10 dětí od 3 do 6 let (pro děti, které chodí na lekce Hrajeme si Mones je věk možný na domluvu).

Vedoucí táboru je Jana Ženatá, máma dvou dospívajících kluků a 5leté dcery. Pozvala si k sobě Hanku Draganovou, která má syna ve 2.třídě a 3 letou dceru. Je kreativním nadšencem a bude dětem hrát i na housle, aby se vyladila nejen jejich těla :-). 

Rezervace pro jedno dítě / dotaz

Vyplňte formulář a my vám pošleme další pokyny. Všechny se na vás těšíme :-).