Zazdrojujte se!

Na začátku září jsem si libovala, jak jsem si to letos pěkně zařídila. Počet kroužků pro děti stažen na minimum, pracovní doba volná, logistika jednoduchá. Hlavně nepřepálit začátek, aby síly z léta dlouho vydržely. A přesto ubývají raketovou rychlostí… Co s tím?!

Každý večer padám únavou. Děti, práce, nákupy, úklid, vaření… Kde jsem v tom mumraji nechala sama sebe? Jak dlouho už jsem si nebyla “dobít baterky”? Ve snaze udržet domácnost v provozu a být co nejvíc s dětmi jsem jaksi odsunula stranou sebe samu. Odpojila jsem se od “zdroje” – od aktivit, které mě dobíjí. Jsou to ty věci, činnosti, které milujeme. Ty, které nás dostávají k sobě samým, do „flow“, kdy nevnímám svět okolo. Ty nám dávají radost, sílu a pocit „živosti“ bez starostí o ty druhé.

Moje výstražná kontrolka zuřivě bliká a já si jí vytrvale nevšímám. Jít cvičit, když jsem tak unavená? Když mám doma ještě tolik práce? Když bych kvůli tomu musela vymyslet logistiku hlídání? ANO, ANO, ANO!!!! Bez “zazdrojování” se brzy vypnu, odpadnu, vyhasnu…

Vyhaslá máma = špatná máma. Vyhaslá máma křičí na své děti, každá hloupost ji vytočí, mračí se na svět a nejvíc na své nejbližší. Kdo by tohle chtěl mít doma? Kdo by tohle chtěl mít sám v sobě?! Radost zadupaná na samotné dno duše. Nejvyšší čas ji zase probrat k životu!

Takže promiňte, musím končit, čeká mě neodkladná práce – “zazdrojovat se”! Do vybití baterie zbývá 3, 2, 1, …. 🙂

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů