Montessori chůva

PŘIPRAVUJEME DALŠÍ VÝCVIK S OHLEDEM NA VÁŠ ZÁJEM.  

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu. Zásady zpracování osobních údajů

SEMINÁŘ

Zvu vás na seminář nejen pro montessori chůvy. Je určen i pro rodiče, kteří chtějí poznat prakticky i teoreticky montessori metodu. Chtějí dostat informace o tom co jsou hranice s dítětem, jak uspořádat domácnost nebo je zajímá, jak s dětmi "komunikovat". Můžeme se také zabývat sourozeneckými otázkami. 

Tento seminář je určen pro všechny, kdo by se chtěl naučit více praktických dovedností z mého pohledu na montessori, MBTI, konstelace v rodině atd. Seminář je specifický tím, že se budeme zabývat především dětmi do tří let. 

Chůvy a ostatní, kteří první stupeň absolvují se mohou přihlásit do následujicího výcviku.

Seminář je zaměřen na individuální potřeby účastníků. Bude mít návaznost k získání potřebného potvrzení pro oficiální činnost chůvy.

adresa: Montessori Studio pohybu, Lublaňská 57, Praha 2

datum: sobota 11.června 2016 - proběhlo DALŠÍ PŘIPRAVUJEME
 
čas: od 9hodin - konec v 17,30 hodin s pauzou na oběd
 
cena: 1.500 Kč
 
rezervovat místo si můžete (připravujeme)
 
 

REFERENCE  A  OHLASY

 

Katie Dvorská

1. Chůvou jsem asi už odmalička, ale intenzivně se tomu věnuji čtvrtým rokem. Ve svém 'All Star' týmu mám více než dvacet dětí, ve věku od tří měsíců (Olíček opět posunul moje hranice! :))) do dvanácti let, jedno dítě s hydrocefalusem (moc úžasná holčička, u jejíhož narození doktoři prohlásili, že nikdy nebude chodit ani mluvit a v době, kdy jsem ji poznala chodila i začínala velmi mluvit, a  hlavně, že všeho nejdůležitější, to byla usměvavá, šťastná a energií čišící holčička!), jedno dítě se spánkovou poruchou a samozřejmě všechny děti s naprosto jedinečnou osobností!

2. Prakticky jsem se přiblížila k bližšímu významu Montessori metody, pochopila jsem určité vzorce chování na základě pořadí, ve kterém dítě přišlo do rodiny, jak této informace využít a jak ji uplatit. Celkově jsem se dozvěděla spoustu informací, které mi při mé práci mohou pomoc při komunikaci jak s dětmi, tak s jejich rodiči.

3. Tvůj seminář bych doporučila především kvůli tobě. Každý člověk, který hledá alternativní cesty a chce se vymanit z konvence nám diktované, si z komunikace s tebou musí určitě něco odnést. Líbilo se mi, že seminář nebyl jen o učení a přednášení, ale že se i dotýkal osobních věcí, skrz které člověk může člověk začít pracovat na změně svého přístupu.

Ještě jednou moc děkuji za úžasnou sobotu.

 

teta Petra

Pěkný den,
jsem také mamkou a profese chůvy mi není jen prácí. Je to zodpovědnost, která mě naplňuje ve všech směrech už mnoho let. Cestu k Montessori jsem našla hlavně díky mamince Ellči. S holčičkou občas navštívím lekce s Monikou. Zaujal mě přirozený, nenásilný systém výuky, pohybu i respektu. Nemluvě o psychologické pomoci maminkám. Seminář Montessori pro chůvy mě obohatil o alternativní metody výuky. Rozpohyboval zakořeněná výchovná pravidla a převzatý přístup k výchově, který si jako rodiče v sobě neseme. Tento seminář doporučuji chůvám, babičkám, ale i rodičům. Zamyslela jsem se sama nad sebou, svými potomky i malými svěřenci a ujasnila si životní priority. Škoda jen, že nezbyl čas na probrání her a pomůcek. Je skvělé být chůvou. V mém případě k tomu přispěl věk, zkušenosti, možnost věnovat se svým svěřencům naplno a neřešit jiné strasti a povinnosti, které jako rodiče máme na svých bedrech. Mončo, děkuji Ti za posun, který mě obohatil díky tvé práci a metodám. Těším se na další setkání.

 

Hana

Dobrý den,
odpověď jsem si musela chvilku promyslet...

v mezičase jsme domů pořídili - poličku na pomůcky, stoleček a židličku (zatím Jáchyma moc nezaujal, jídlo na něm umístěné občas ano, ale rozhází ho)), kobereček (ještě ho musím upravit, zatím používáme jednobarevné ručníky). Zatím jsem se nedostala k výrobě pomůcek, ale už bude třeba co nejdříve, Jáchym už všechno zná 🙂 až na zámek s klíčem. Rady jak oblékat a svlékat - super!

Nestíhám si psát, co dělá, tak si alespoň navečer řeknu sama pro sebe, čeho jsem si všimla.

Praktické rady, které jsem dostala k Jáchymovu chování jsem zkoušela - něco zafngovalo, něco ne, a tak jsem vymyslela vlastní řešení 🙂 anebo se s tím stále potýkám 🙂

Musím říct, že mi přišly vhod i rady vztahové - uctění rodičů mých i partnera, "zasedací" pořádek rodiče a dítě u stolu, v posteli.

A asi nejdůležitější rada - nechat ostatní, ať se k němu chovají podle sebe, mi hodně ulevila od stresu.

Kurz mě inspiroval dost, kdyby se mi podařilo informovat smysluplně moje dítě, lákalo by mě do budoucna státi se chůvou pro menší kolektivy dětí.