O  MONES  METODĚ

Už od narození dítěte vidíte, jak dělá každý den obrovské posuny. 

Kladete si otázky:

- Kde a s čím začít, co je ověřené a praktické?

- Kde najít to, co by vyhovovalo nám oběma?  

MONES METODA je komplexní systém podpory rodičů dítěte od 4měsíců do 3let

a postupně se dotkne všech oblastí vývoje dítěte.

ČTYŘI SMĚRY, KTERÉ DEFINUJÍ METODU

MONTESSORI PEDAGOGIKA

Mones metoda má základy právě v ní. Práce s pomůckami, vytváření bezpečného prostoru, senzitivní vývoj každého dítěte atd. To vše je obsahem výcviku.

TEORII TYPŮ

Gustav Jung položil základy této metody, díky které se naučíš dělat přirozené rozdíly. Začneš chápat potřeby jednotlivých typů a nehodnotit je a podpořit v tom maminky i děti.

RODINNÉ KONSTELACE

V Mones metodě pomáhají nastavit přirozenou zodpovědnost každého ve vztahu v rodině i mezi přáteli.

DOMANOVA METODA

Glenn Doman je průkopníkem práce rodiče s dítětem na rozvoji jeho schopností pomocí pohybu a obrázkových karet. Jeho metoda je nedílnou součástí kurzu.

 OBECNĚ O METODĚ A KURZECH

MONIKA A TÝM

Hlavou a srdcem MONES je Monika. Všechny lektorky se doplňují ve svých rozdílných zkušenostech. Zároveň je spojují stejné hodnoty: důvěra, pocit přijetí a bezpečí, láska a obdiv k dětem, které nás neustále učí neusínat na vavřínech.

ZKUŠENOSTI

Metoda má začátek v roce 2008 a kurzy prošlo přibližně 1.300 dětí a rodičů. Maminky běžně chodí 2 - 3 roky s prvním dítětem, a potom znovu s dalším. Proč? Každé dítě je jiné a MONES je pro všechny. Od roku 2020 je metoda laděna i pro online svět.

PODPORA PRO RODIČE

Je snadné začít se ztrácet v chaosu informací. Je frustrující, když dobře míněné rady nefungují. Kurzy jsou připraveny tak, že na vás nikdo nespěchá a vy si ve svém rytmu nacházíte odpovědi v praxi. Trénujete a nacházíte svůj jedinečný způsob.

ZAMĚŘENÍ NA ROZVOJ DĚTÍ

Někdo se přirozeně rád hýbe a druhý se soustředí na práci rukama. Další potřebuje pozorovat a jiný zkouší své sociální schopnosti. Metoda systematicky u všech otvírá a posiluje všechny dovednosti.

POCIT PŘIJETÍ

Respekt je základním průvodcem pocitu bezpečí. Ve studiu jsou max 4 děti s rodičem. Doma pracujete sami s podporou a ohleduplností k osobním potřebám. Individuální přístup je základní myšlenkou naší práce.

PŘÍVĚTIVÉ PROSTŘEDÍ

Metoda podporuje osobní prostor ve studiu nebo prostřednictvím online, kde každý/á nachází podporu pro sebe i své dítě. Jsme různí/různé a máme různé potřeby, které můžete realizovat a rozvíjet ve všech směrech.

JAK PRACUJEME PŘI OSOBNÍCH SETKÁNÍCH

jak vypadá lekce.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Práce s dětmi od 4 do 23 měsíců.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

CO METODA PODPORUJE

ROZVOJ A PROPOJENÍ HEMISFÉR

Způsob práce pomáhá v každé vývojové fázi dítěte cíleně aktivovat a posilovat konkrétní mozkové struktury. Hravou formou rozvíjí a posiluje mozkovou strukturu. Tím trénuje jejich paměť, pozornost, trpělivost, orientaci a představivost. Pomáhá v rozvoji komunikace a slovní zásoby. Je to přirozená cesta k lásce k učení. 

CELÉ TĚLO A MYSL

Tělo je náš první základní určovací systém, jak vnímat sami sebe. Předpokladem harmonického duševního rozvoje je pohyb spojený s činností. Doma i ve studiu jste vzorem pro dítě vy. V aktivitách metoda vede k dovednostem rovnovážným, silovým a vizuomotorickým – koordinace oka a ruky, oka a nohy.

SPOJENÍ VAŠICH RUKOU

Používání jednoduchých pomůcek je základem/pojítkem při společné hře. Někdy je důležité co a jindy jak konkrétní předmět použít. Vždy je toto HRANÍ o vás obou. Dítě podpoří v procesu od zaujetí až po úspěch a radost z vlastních schopností.

SPOLUPRÁCI

Splnění touhy po přirozené spolupráci s dítětem. Vaše trpělivost a ochota se otevřít společné hře, kde jsou pravidla, která lze kreativně upravit. Najdete způsob, jak převzít zodpovědnost za cestu skrze pomůcky a jejich používání. Vaše spolupráce poroste a s ní trpělivost. Metoda v kurzech online i ve studiu podporuje spolupráci i samostatnost a sebědůvěru.

Orientační systém MONES metody

Provází vás tříletým psychomotorickým vývojem.

První krok po Duhové cestě je ve 4 měsících miminka, poslední v jeho 3 letech. 

Během Duhové cesty budete přesně vědět v jaké fázi jste,

co dítě může zvládnout a jak ho inspirovat připraveným prostorem atd.

 

Na konci Duhové cesty budete vědět:

  • Jak podporovat individualitu dítěte.
  • Jak všechny jeho dovednosti udělat silnějšími.
  • Jak dítě vést k respektu k sobě samému i ostatním.
  • Jak komunikovat, motivovat a zvládat emoce.

Všechny odstíny duhy jsou v dokonalé harmonii.

Děkuji, že jste si MONES našli. Věřím, že si společně užijeme hodně radosti.

Vydejte se na cestu po duze. Na jejím konci už budete znát vše potřebné o sobě, svém dítěti i ostatních.

MONIKA NĚMCOVÁ

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

rozhovor na téma lekcí a duhové cesty +...

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

CO ŘÍKAJÍ O KURZECH A METODĚ

"Jelikož máme doma 2,5 letou dračici, která hravě převálcuje své okolí (včetně nás), lekce Mones nám mnohokrát pomohly ustát těžké chvilky, na které bychom jinak jen velmi těžko hledali recept. Už víme, že pokud nejde o zdraví, je lepší nechat děti vyřešit si vše po svém a že máme stát hlavně za svým potomkem, i kdyby nás měly pohledy ostatních rodičů terorizovaných dětí provrtat srkz naskrz. Když se naší malé divošce nedávno narodila sestřička, všechno začalo nanovo. Na samotných lekcích se podobným tématům dá věnovat jen málo času, což neplatí o víkendu s Monikou. V krásné přírodě Jizerských hor jsme se mohli nejen dosyta vypovídat ze svých bolístek ale dostali i mnoho dobrých rad. Víkend v Pekle (totiž na Šafářce) byl ve skutečnosti balzám na naše duše."
Kryštof Kocot
“Systém cvičení a výuky Hrajeme si Mones navštěvuji se synem od jeho čtyř měsíců a musím říct, že se jedná o naprosto jedinečný systém rozvoje takto malých dětí. Nám osobně v mnohém pomohl, jedná se totiž o kombinaci především rozvoje mozku dítěte a jeho jemné motoriky, ale taky ucelenou psychologickou pomoc nám maminkám (nebo i tatínkům) když si nevíme rady ohledně výchovy nebo něčeho neobvyklého v chování našeho dítěte. Monice Němcové se povedlo vytvořit naprosto originální rozvojový systém, ve kterém nemá absolutní konkurenci nejen v Praze, a i já sama za ní ráda dojíždím každý týden z oblasti za Prahou.”
Kamila Urbánková,
Na Hrajeme si Mones chodíme s mou dcerou Sárou již rok a je to pro mě jeden z nejsmysluplnějších "kroužků", které jsem s dítětem zažila. Jako rodič jsem zde především v roli pozorovatele svého dítěte a to byla pro mě vždy velmi zajímavá zkušenost. S úžasem jsem sledovala, jak Monika často jen gestem, mírným naznačením beze slov anebo maximálně jedním slovem jemně dítěti naznačí, co se od něj očekává, jaký je další krok, jaká jsou pravidla a hranice. Žádné vysvětlování a dlouhé monology... Viděla jsem na vlastní oči, jak jsou děti "vděčné" za pevné hranice dané s láskou. Jakoby vydechly úlevou: "Jo, tady je jistota!" 🙂 Svým vzorem mě Monika naučila, jak být "laskavě přísná." Další přínos vidím v tom, že se děti naučí spolupráci. Umět vyčkat, až na mě přijde řada, až druhý dokončí svou práci. Myslím, že všechny přínosy HM nejdou ani moc popsat, je toho více a musí se zažít. 🙂 Děkuji Monice za velkou inspiraci a příjemně strávený čas.
Linda Malenovská
“Moniku Němcovou považuji za mnohem víc než lektorku dětí, ale jako neuvěřitelně silnou ženu, která nastavuje zrcadlo všem členům rodiny a její lekce jsou nejen pedagogické, ale i životní. Velice ji vděčím za nastartování mého z počátku složitého mateřství a přála bych každému, aby s ním mohl strávit pár chvil a zažít její magnetické “kouzlo”. Asi i proto je můj syn tak šikovný a soběstačný už od roku a půl.”
Lenka Gajdoštíková