MONTESSORI  ZASTAVENÍ

o montessori v praxi a konstelačním nadhledu

6x ONLINE setkávání začíná v PONDĚLÍ  22. ledna - 26. února od 20:30 - 21:30

těším se na vás Monika

⇓ PŘIHLAŠTE SE ⇓

Kurz je určen maminkám

  • které ví, že převzaté vzory nestačí
  • které jsou ochotné dělat pomalé, ale dlouhodobé proměny
  • které hledají oporu vně a zároveň tuší, že ji najdou především v sobě 
  • které chtějí, aby jejich děti vyrůstaly v bezpečném a podnětném prostředí, které dokáže maximálně inspirovat, motivovat a podporovat zdravé sebevědomí.

o našich setkáváních

Během setkání objevíte v sobě samých základní montessori pravidla. Pochopíte, jak nás paní Montessori ovlivňuje a pomáhá nám v každodenním životě i teď. Poznáte, jak jednoduše aplikovat rodinné konstelace do běžného života. Ty vám pomohou porozumět dynamice své rodiny.

"Setkání má za úkol otevřít, zažehnout světýlko montessori v nás." (Monika)

  • Najdete odpovědi na vaše každodenní dotazy spojené s vedením dětí.
  • Potřebujeme dávat a mít hranice?
  • Jak připravovat dítě na jeho samostatnost?
  • Jak komunikovat a podpořit harmonický vývoje vašeho vztahu?
  • Jak docílíme spokojenosti dítěte s jeho výsledkem? 
  • Rodičovství a jeho dvě základní osobnosti - máma a táta

jaká témata se objeví na našich setkáních?

  • 1
    HRANICE
    Co si představujeme pod pojmem volnost, kde a kdy potřebujeme dávat i mít hranice. Za co je a může být zodpovědné dítě a kde je jeho "místo". Kouzelné setkání, které nám pomůže otevřít cítění.
  • 2
    PROSTOR DÍTĚTE
    Na druhém setkání se podíváme k vám domů. Jak má vypadat dětský pokojík a od kdy ho dítě potřebuje. Jaká je vhodná postýlka, židlička, stůl? Kam všude dítě může a jak ho připravovat na samostatnost. Otevřeme si schopnost vnímání prostoru.
  • 3
    KOMUNIKACE
    NeNeNe, vysvětlování, otázky... Jak mluvíte s dítětem. Má dítě prostor pro vyjádření. Toto téma otvírá schopnost osobní, citlivé komunikaci
  • 4
    HODNOCENÍ
    Jak ovlivňuje naše chválení, kritika dítě? Jak docílíme spokojenosti dítěte s jeho výsledkem, aby jeho sebevědomí nestrádalo? Tímto setkáním otevřeme cestu ke zdravému pocitu sebevědomí a schopnosti dítěte vujádřit se.
  • 5
    AGRESIVITA/ EMOCE
    Jak se řeší rvačky doma mezi vlastními dětmi?Jak na hádky když přijde návštěva? Jak na konflikty na neutrální půdě? Máme nechat děti, aby si vše vyřešily samy? Do jaké míry zasahujeme?
  • 6
    TATÍNEK
    Stojí vedle vás nebo je raději pozorovatelem. Vedete ho nebo zná své místo? Jak zvládáte rozdíly v názorech a projevech na vedení dítěte? Dokážete se domluvit? Okolo role tatínků v rodině je hodně možností, jak jejich prostor v sobě (matce) uchopit. Každá to máme trochu jinak. Jak se na situaci ale dívat tak, aby rodina mohla fungovat ?

zpětná vazba maminek k jednotlivým tématům

  • 1
    Hranice - Anežka
    Mám pocit, že toto téma je u nás neustále aktuální. Jak roste Eliška a vedle ní já, hranice/zodpovědnost se pružně mění. Znovu jsem si u tohoto tématu uvědomila, jak důležitá je moje vnitřní pevnost, kde je má zodpovědnost a kde mohu dát důvěru Elišce a "nechat ji".
  • 2
    Prostor dítěte - Radka
    Více přemýšlím o hračkách co koupit a co jde třeba vyrobit. Arletka má své místo na zemi, kde si může hrát. A už se moc těším až bude starší a bude mít židličku stoleček atd.
  • 3
    Komunikace - Katka
    Uvědomuji si, že změnou komunikace lze změnit hodně. Možná jen ještě pro mě jedna důležitá věc, být vůči dětem pravdivý a dát jim důvěru, že tu pravdu unesou. Nebát se předem, že budou reagovat vztekem, když jim na něco řeknu NE. Oni to vlastně jsou schopné v pohodě akceptovat. Hodně babičky vymýšlí různé vlatně lži, jen aby zabránily tomu dětskému vzteku, pláči, kterého se bojí. A tam pak vidím, jaký to je nesmysl a vlastně to buď jen protahují a nebo si naběhnou, když jim děti kladou další a další otázky....
  • 4
    Hodnocení - Marie
    Jako učitelka bez něho do určité míry asi nedovedu fungovat, nebo aspoň zatím ne. Potěšilo mě, že s chybou doma pracujeme snad správně. Co mi smysl moc dává, je popisování emocí místo zbytečného šikulkování. Velmi mě zaujalo povídání o slzách.
  • 5
    Agresivita - Anežka
    Tady jsem měla několik "aha" momentů. Moc mi pomohlo nahlédnout na situaci, kdy moje dítě atakuje jiné dítě, z jiného úhlu. Více si to rozebrat a pochopit, co za tím je. To mám na paměti neustále a pomáhá mi to zvládat různé situace nejen v kolektivu dětí. Musím říct, že se mi i zvláštně ulevilo a je pro mě léčivé reagovat na Elišku jinak, než co jsem zažila já (a vidím to v rodině neustále).
  • 6
    Tatínek - Radka
    Tady jsem si uvědomila, že nemusím Montessory metodu tlačit všude a všem. To je pro mě důležitý, aby tatínek a babičky měli taky volnost ve výchově a já se z toho nehroutila. To je pro mě velká úleva a taky práce Potom umístění jako zasedací pořádek a jednání s muži.

Praktické informace

  • termín
    online - 6 setkání v PONDĚLÍ od 20:30 cca na 60 - 90 minut.
  • cena
    6 online setkání s přístupem do členské sekce po dobu 3 měsíců - 3.000 Kč. Je možné absolvovat pouze celý kurz. Cenu je možné rozdělit po dohodě do 2-3 plateb.
  • domácí příprava
    Budete mít k dispozici audio záznamy ze setkání na konkrétní téma + budete členky WA skupiny. Pro jednotlivá setkání máte v členské sekci zpracovány inspirativní "úkoly", které vám pomohou najít, zformulovat vaše otázky.
  • pro
    Maximální počet 10 maminek pro online. Můžete se připojit i přes mobil.

setkání

Budeme všechny ve spojení přes WhatsApp skupinu. Ta je určena nejen pro dotazy, ale i pro další sdílení postřehů.

V členské sekci na 1. stránce máte úkoly na pozorování.

Další stránky se vám budou otvírat postupně. Postupně budu doplňovat audia.

Reference

Všechna setkání byla skvělá a přínosná, dostavilo se několik AHA momentů (jak jsem doufala). Pokaždé jsem "ani nemrkla" a už byl konec. Některá témata jsem potřebovala strávit déle, jiná byla jasná hned. Vše se neslo ve velmi přátelském, empatickém a obohacujícím duchu. Jsem moc ráda,že jsem se zúčastnila těchto krásných a obohacujících setkání.
Tereza Kolkowská
Hned první téma "hranice" pro mě bylo asi nejnosnější. Hodně užitečné mi přišlo povídání o hranicích a zodpovědnosti, které mi v nepříjemných chvílích a odchodech velmi pomáhá, jsem díky tomu mnohem víc v klidu. Stejně tak jsme si s manželem začali více vymezovat vlastní hranice stylem "to je moje" (jídlo, věci,..) a nechápu, jak je možné, že to v od prvního momentu fakt funguje!
Marie Valentová
dostávám se ke zpětné vazbě na kurz Zastavení. Opět pro mě byl velkým přínosem, přestože jsem do některých témat vstoupila jen přes WA konverzaci a ne "živě" na Zoom. Musím říct, že ačkoliv píšu s větším odstupem, tak stále ve mě jednotlivá témata pracují a myslím, že ještě chvíli budou. Celkově mám z kurzu radost a jsem ráda, že jsem se účastnila A v neposlední řadě musím znovu vyzdvihnout to, že přestože je kurz pro více maminek naráz, tak je v něm ale prostor na individuální přístup. Což velmi cením, že díky tomu můžeme jít více do hloubky a ne jen po povrchu.
Anežka Třešňáková
Je prima, že si to člověk může poslechnout znovu a doplnit si, co mu prve uniklo nebo nedošlo hned. Zároveň mi přijde, že to člověka více nutí přemyšlet i během dne (oproti semináři, kde člověk přijde a zase odejde). A v podstatě vždy se mi ta probíraná temáta objevila v dalších dnech v každodenních situacích. Takže si to člověk uvědomí, tohle je přesně to, o čem se mluvilo apod. Jediné, co pro mě nebylo dobré, byl ten večerní čas, ale je mi jasné, že maminky, které mají malé děti, tak jim už dávno spí a už nic neřeší. U nás to je čas, kdy jsme vlastně nejvíce spolu z celého dne.
Katka Lukášová

..... a co napíšete na konci kurzu vy?

vyplňte přihlášku

⇓ PŘIHLAŠTE SE ⇓

stránky v členské sekci k téma pro jednotlivé týdny