kdo tvoří tým

Monika NĚmcová

supervizorka a tvůrce Mones metody, která je základem lekcí Hrajeme si Montessori s Mones, průvodkyně rodičovstvím montessori lektorka, konstelářka

Kontakt: +420 777 266 123, monika.nemcova@mones.cz

V roce 2003 vstoupil do mého života syn Vavřinec. 42 let před jeho narozením jsem prožila život plný cestování, poznávání a hledání sama sebe.

Jako matka jsem hltala všechny informace, co mám se synem dělat. Snažila jsem se také odpovědi najít uvnitř sebe. Bydlela jsem v místě, kde jsem neměla žádné kořeny, kamarádky, rodinu. S manželem jsme se v rodičovství rozcházeli. V synově třech letech jsme se rozešli.

Přestěhovala jsem se zpět do Prahy a začala intenzivně hledat odpovědi. Vždy mě zajímalo, co se děje uvnitř nás - v těle, hlavě a kde vzniká emoce. Při cestách na západ i východ jsem objevila touhu po poznání po kořenech harmonie v sobě i ve vztazích. Díky hloubce, kterou jsem objevila ve filozofii a učení paní Marie Montessori. Díky  konstelačnímu nadhledu jsem přišla na svůj DAR - schopnost najít a podpořit cestu k osobní a rodinné harmonii.

Ze setkávání na lekcích Hrajeme si Montessori se postupně narodila Mones metoda.

V roce 2015 jsem založila studio Mones v Praze.

Vytvořila online VIDEO PRŮVODCE pro děti od 4-14 měsíců.

veronika kubíčková

lektorka lekcí Hrajeme si Montessori s Mones, s ní si domlouváte rezervace

Kontakt: +420 774 911 723, veronika@mones.cz

Pamatuji si na pocit, kdy jsem narazila na nabídku lekcí Hrajeme si s Mones. Psal se rok 2019 a já se rozhodla, že budeme s naším dvouletým synem Adámkem navštěvovat nějaký kroužek.

Měla jsem představu, že vyplníme čas zajímavou aktivitou, která nás navíc může rozvíjet v dovednostech jako je spolupráce nebo trpělivost. „Inspirace Montessori metodou, individuální přístup, max.4 děti ve skupině, bezpečné prostředí...“ četla jsem a říkala si, že to zní perfektně. Byla jsem ale trochu skeptická, protože jsme ze sebou měli pár ukázkových hodin kroužků, které sice slibovaly podobný princip, ale realita byla jiná.

Mones studio mě i Adámka nadchlo. Bylo krásné vidět v zrcadle za lektorkou Adámkův soustředěný pohled na práci s pomůckami a jeho nadšení. Díky skvělé lektorce a prostředí, které dokázala vytvořit, jsem se velmi přirozeným způsobem naučila, jak se chovat v různých situacích a interakcích, které se mezi dětmi i maminkami odehrávaly. Když přišel den poslední lekce Hrajeme si s Mones, bylo mi smutno. Nějakým způsobem jsem ale tušila, že se neloučím navždy.

Z Adámka je skoro školák, ale Mones jsem opravdu neopustila. Rok na to se totiž Adámkovi narodila sestřička Nina, se kterou lekce navštěvujeme od jejího mimi věku, zúčastňuji se seminářů a kruhů pro maminky, kde nasávám rady pro rodičovství a jsem ráda, že své zkušenosti a načerpané informace mohu předávat dál na svých lekcích. 

Miluju svou rodinu a čas strávený s ní. Také miluju léto a vše s ním spojené. Mám ráda dobré jídlo a pití. A taky třeba jízdu na kole a bloumání přírodou. Baví mě cestovat a poznávat nová místa. Zajímám se o osobní a duchovní rozvoj a jsem velkou fanynkou konstelací.

Baví mě nacházet souvislosti mezi vším, co se okolo nás děje. 

"lekce  vedeme  s  láskou pro  vás  a  vaše  děti."

Vavřinec Bořek

technicky zpracovává videa pro všechny MONES aktivity 

Do páté třídy poznal především montessori školky a školu.

Od šesté třídy na 4 roky byl studentem osmiletého gymnázia Přírodní školy, maturoval ve Waldorfském lyceu. Jeho další kroky míří na vysokou školu do Olomouce, kde ho čeká studium psychologie.

Relaxuje u piána a kytary. A od mala byl veden k vaření, které je jeho velkým koníčkem. Umí se postarat o vše, co je třeba.

Cestoval po Indii, Srí Lance i po Evropě. Byl poutníkem na cestě do Santiága de Compostela.

Je velkým učitelem své mámy v diplomacii a mnoha dalších lekcích života.  🙂 

Jeho průvodcem je australský ovčák Bob.

Je technickou a vizuální podporou video záznamů lekcí a můžete ho potkat na brigádách ve školce Maitrea nebo v Moringa tree club.

LEKTORKY, KTERÉ PROŠLY VÝCVIKEM 

katka lukášová

Jana ženatá

jana pokorná

MARCELA BRETŠNAJDROVÁ

pavlína mertová