hrajeme si Montessori s  mones

Lekce jsou vedené lektorkou a pracujeme s dítětem od 4 měsíců do 2-3 let a rodičem.

V každé lekci jsou maximálně 3 - 4 děti podobného věku.

Kurz Hrajeme si Montessori s Mones je vhodný pro každého rodiče, který se chce naučit spolupracovat a komunikovat se svým dítětem, touží zkoumat jeho i své potřeby a rád by cítil podporu v rodičovství.

Kurz podporuje 4 hlavní oblasti rozvoje dítěte

MOZEK

Pomocí tzv. Flash cards rozvíjíme paměť, pozornost, trpělivost, orientaci a představivost. Pomáhame v rozvoji komunikace a slovní zásoby. Používáme způsob učení pomocí Domanovy metody, která umožňuje dítěti  nasávat informace zábavným způsobem. V ranných fázích vývoje mozku podporujeme lásku k učení. 

JEMNÁ MOTORIKA

Používáme jak naše originální, tak Montessori pomůcky. Pracujeme s nimi cíleně, aby dítě zažívalo úspěch a radost z vlastních schopností. Podporujeme samostatnost a sebedůvěru. Často jsou to úkoly, o kterých byste si mysleli, že je tak malé dítě nedokáže. To, že umožníme tyto úkoly dělat, posouvá Vás i děti velmi dopředu. 

SOCIÁLNÍ DOVEDNOSTI

Dítě zažije první setkání a spolupráci s cizí autoritou a také spolupráci v kolektivu stejně starých dětí. V bezpečném prostředí se seznamuje se společenskými pravidly, se kterými se bude setkávat celý život. Tyto zážitky v dětech podporují spolupráci mezi dětmi a rodiči.

HRUBÁ MOTORIKA

Hrazda, kruhy, gymnastické balóny, balanční disky - aktivity přizpůsobené nejmenším tak, aby zapojili ruce i nohy, a tím obě mozkové hemisféry. Děti takto trénují koordinaci celého těla a rovnováhu. 

kurzy se opírají o ...

PRAXI Z LEKCÍ

Pro každé setkání je připravená lekce, která navazuje s velkou pečlivostí na předchozí i budoucí. Osobní setkání ve studiu je 1 x týdně  na 45 minut ve skupince 4 podobně starých dětí. Ve vaší online lekci najdete inspiraci pro jemnou i hrubou motoriku, která rozvíjí i vaši spolupráci s dítěte na každý týden. Inspirovat se můžete i mami dovednostmi, ve kterých najdete něco pro zamyšlení. Pod vedením lektorky na lekci se naučíte kreativně co, kdy a jak je třeba podpořit u vás i dítěte.

MONES METODU

Originální systém, který spojuje prvky montessori pedagogiky, Domanovy metody, teorie typů a rodinných konstelací. Díky tomu pracujeme s rozdíly rodičů i dětí s ohledem na přirozené potřeby obou stran. Rozvíjíme trpělivost, soustředění, koordinaci celého těla, komunikaci a spolupráci obou stran - rodiče i dítěte. Do metody aktivně zapojujeme i nové poznatky o neuroplasticitě mozku.

DUHOVOU CESTU

Přišla před několika lety, kde jsme cítili potřebu být čitelnější a srozumitelnější. Je náš praktický orientační systém. Skládá se ze 7 skupin dětí ve věku od 4 měsíců do 3 let. Pomáhá nám i vám najít vzájemmně to, co je pro vás ideální. Řídíme se tímto systémem s ohledem k odlišnostem každého jednotlivce. Později se ukázalo, že duhové spektrum používá i Glen Doman ve své metodě. 

PŘIJĎTE ZAŽÍT, JAK TO CHODÍ NA LEKCÍCH OSOBNĚ!

Chtěli byste k nám nejdříve jen nakouknout, vyzkoušet si prostředí a poznat, jestli se Vám i Vašemu dítku u nás bude líbit? Naprosto chápeme! Připravili jsme pro Vás ukázkové lekce, kde si lekci s lektorkou vyzkoušíte a až poté se rozhodnete, zda budete chtít na kurz chodit pravidelně. Pokud si ani po ukázkové lekci nebudete jisti, nabízíme i krátkodobější pernamentky. 

Pro ukázkovou lekci stačí vyplnit přihlášku a rezervovat si své místo. Budeme vás kontaktovat.

SKUPINA PODLE VĚKU DÍTĚTE

0 SKUPINA

4 - 6 měsíců 

1 SKUPINA

7 - 9 měsíců 

2 SKUPINA

10 - 14 měsíců 

3 SKUPINA

15 - 19 měsíců 

4 SKUPINA

20 - 24 měsíců 

JAK V LEKCÍCH PRACUJEME?

Práce s dětmi od 4 do 23 měsíců.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Práce s dětmi v nejstarší skupině.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

KDO VÁS NA LEKCÍCH  BUDE PROVÁZET?

 OBECNĚ O METODĚ A KURZECH

ZKUŠENOSTI

Naše kurzy od roku 2008 absolvovalo přibližně 1.300 dětí a rodičů. Maminky běžně chodí 2 - 3 roky s prvním dítětem, a potom znovu s dalším. Proč? Každé dítě je jiné a MONES je pro všechny.

PODPORA PRO RODIČE

Je snadné začít se ztrácet v chaosu informací. Je frustrující, když dobře míněné rady nefungují. Na lekcích na vás nikdo nespěchá a vy každý týden, ve svém rytmu nacházíte odpovědi v praxi. Trénujete a nacházíte svůj způsob.

ZAMĚŘENÍ NA ROZVOJ DĚTÍ

Někdo se přirozeně rád hýbe a druhý se soustředí na práci rukama. Další potřebuje pozorovat a jiný zkouší své sociální schopnosti. Kurz systematicky u všech otvírá a posiluje všechny dovednosti.

POCIT PŘIJETÍ

Náš respekt je základním průvodcem pocitu vašeho bezpečí. Ve skupině ve studiu jsou max 4 děti s rodičem. Doma pracujete sami s naší podporou a ohleduplností k vaší privátnosti. Individuální přístup je základní myšlenkou naší práce.

MONIKA A TÝM

Hlavou a srdcem MONES je Monika. Všechny lektorky se doplňují ve svých rozdílných zkušenostech. Zároveň je spojují stejné hodnoty: důvěra, pocit přijetí a bezpečí, láska a obdiv k dětem, které nás neustále učí neusínat na vavřínech.

PŘÍVĚTIVÉ PROSTŘEDÍ

Vytváříme prostor, kde každý/á nachází podporu pro sebe i své dítě. Jsme různí/různé a máme různé potřeby, které můžete u nás realizovat a rozvíjet ve všech směrech.

Co říkají o kurzu a monICE RODIČE

“Systém cvičení a výuky Hrajeme si Mones navštěvuji se synem od jeho čtyř měsíců a musím říct, že se jedná o naprosto jedinečný systém rozvoje takto malých dětí. Nám osobně v mnohém pomohl, jedná se totiž o kombinaci především rozvoje mozku dítěte a jeho jemné motoriky, ale taky ucelenou psychologickou pomoc nám maminkám (nebo i tatínkům) když si nevíme rady ohledně výchovy nebo něčeho neobvyklého v chování našeho dítěte. Monice Němcové se povedlo vytvořit naprosto originální rozvojový systém, ve kterém nemá absolutní konkurenci nejen v Praze, a i já sama za ní ráda dojíždím každý týden z oblasti za Prahou.”
Kamila Urbánková
A za nás kurzy k nezaplacení. Dodnes si téměř každý den vybavujeme a osvojujeme momenty v přístupu k dětem. Evelínce bude 10 a Danielovi 6 a není den, aby se nam něco z lekcí nepromítlo do života. Ať už to je obouvaní bot a komentovaní slovy “nejdřív levou a pak pravou” a NE “jedna bota, druha bota”. Kdykoliv přijdou slzy, vždy jdeme dolů, na úroveň dětí a je nebereme do naší výšky. Denně (a v tomto obdobi mezi sourozenci obzvlášť) učíme jednoho či druhého trpělivosti, že musí počkat, až bude nařadě...atd atd atd. Je to kurz, který v nás nechal víc, než jsme si dokazali představit. A ačkoliv se to během hodin nezdá, a na někoho to může působit až hloupě, stereotypně, tak ta hloubka ve výsledku, je nepopsatelná. Neváhejte ani vteřinu. Tohle je pro děti a celou rodinu top místo🌺
Daniela Farkašová

JAK SE PŘIHLÁSIT NA KURZ?

Všem novým maminkám a tatínkům, se kterými se neznáme, doporučujeme začít ukázkovou lekcí. Osobně se poznáme a vy se zorientujete v našem prostředí. S lektorkou a dalšími rodiči a dětmi si vyzkoušíte pasivně nebo aktivně jednu lekci. Pak se můžete rozhodnout, jestli budete chodit do kurzu pravidelně a zvolíte si vyhovující termín kurzu.

Ukázkové lekce je možné absolvovat v průběhu celého roku, stejně tak je možné se do kurzu kdykoliv připojit.

Pokud si kurz chcete ještě otestovat, nabízíme možnost krátkodobé permanentky na 4 lekce.

Pokud se už známe, v kurzu pokračujete s dalším dítkem,

nebo si chcete rezervovat rovnou celý kurz,

kontaktujte přímo VERONIKU emailem veronika@mones.cz .

Můžete se i rovnou přihlásit do kurzu přes přihlášku.