Jak chválila máma a trestal táta? Bylo to obráceně?

Pojeďte na pobyt, na kterém najdete pochopení pro své reakce a reakce dítěte.

Rezervujte si pokoj nebo apartmán sami vyplněním formuláře. Hned, nečekejte 🙂

  • Jaké "donucovací" nástroje používáte vy a jaké používali vaši rodiče?
  • Slyšíte, jak opakujete i tónem to, co jste slyšeli, když jste byli dítětem?

Věci drhnou... protože říkáme a chceme dělat to, co si myslíme, že je správně. Že se to tak má, dělali to tak naši rodiče, dělá to tak naše kamarádka, je to obvyklé ve společnosti.

Ke spokojenosti je nutné, aby jste rozuměli sami sobě, říkali a dělali to, co je opravdu VAŠE, v čem jste autentičtí.  Je potřeba, abyste našli to, co je VAŠÍ přirozeností.

Budeme pomocí různých prožitků a úkolů objevovat, co je naše přirozenost. Poznáte, jak se snažíte naplňovat představy Vašich rodičů.

Co se na pobytu naučíte:

  • Jaké jsou vaše přirozené potřeby.
  • V čem kopírujete chování svých rodičů.
  • Jaké vrozené potřeby mají vaše děti. 
  • Jak reagovat, když děti mají jiné nastavení než vy.

Proč jsme někdy v pěkné kaši?

Narodili jsme se nastavení přijímat a vyhodnocovat informace k nám přicházející.

Toto nastavení má každý jiné. Některé nastavení jsou spolu v přímém rozporu, mají opačné cíle a potřeby.

Vaši rodiče mají nastavení podobné nebo rozdílné. Výchovou vás buď rozvíjeli - váš potenciál uměli a věděli jak podpořit.

Nebo nám předali své názory a potřeby a my jako dítě jsme je přijali za své. V dospělosti je těžké rozeznat, co je naše potřeba a co je jen potřeba našich rodičů. 

Najděte svou cestu

Není cílem hledat chyby na svých rodičích. Naopak považuji za důležité své kořeny uznat a pochopit, že způsob výchovy a potřeby našich rodičů jsou v pořádku.

Zároveň je správné jít svou cestou, kterou máme touhu najít. 

Pobyt je jedinečná možnost

Změna prostředí a malá parta podobně naladěných rodičů nám umožní plně se ponořit do tématu. Ve skupině poznáme různosti v přístupech. To nám pomůže přijmout ten svůj i způsoby ostatních. Není správné a špatné. Děti se postarají o spoustu interakcí, kterým se můžeme věnovat v přímém přenosu.

Cena programu 

dospělý + jedno dítě 2.000 Kč / druhé dítě  + 200 Kč 

rodina + jedno dítě 2.700 Kč / druhé dítě  + 200 Kč

Celou částku pošlete na účet: 2900743554/2010, Fio banka, a.s.

Do poznámky uveďte: pobyt červen 2021.

Stravování

Na současné ceny se informujte při rezervaci.

Obědy nejsou uvedené, ale jsou možné. Cena: 150 Kč.

Snídaně: 80 Kč

Vaše průvodkyně

Nástroje, které používám

Montessori filozofii jsem začala objevovat v roce 2004 po narození syna. Postupně jsem ji začala vnímat jakou svou součást nejen pracovní, ale životní. Ovlivňuje vše co dělám a dokonce nejspíš i jak myslím :-).

Teorie typů: V roce 2008 jsem se poprvé setkala s teorií typů, které základ položil Gustav Jung. Opět jsem jí začala věnovat více pozornosti v roce 2016. Naučila jsem se chápat své potřeby a oddělovat je od potřeb syna.

Učitelkou, průvodkyní je mi na této cestě Mgr. Šárka Miková. Je autorkou knihy Nejsou stejné, kterou vám vřele doporučuji. To, aby kniha mohla žít s námi, potřebuje být prakticky pochopena a zažita v životě.

Rodinné konstelace ve svém životě praktikuji od roku 2013. Učiteli mi byli Marianne Franke-Gricksch, Jan Bílý a Robert Mosse.

O penzionu

Penzion Mlýn leží kousek od Orlické přehrady, v klidném místě obklopeném lesy a loukami.

Máme k dispozici venkovní hřiště s trampolínou nebo velikou společenskou místnost v případě nevlídného počasí. Děti počasí neřeší, tak věřím, že i my dospěláci budeme venku za každého počasí.

Restaurace vaří pouze objednané jídlo dopředu. Na místě není výběr z jiných jídel.

REZERVUJTE  SAMI 

VYPLŇTE FORMULÁŘ: ZDE + PŘIPIŠTE POBYT S MONIKOU

DOTAZY K PROGRAMU NA TEL.: +420 777 266 123

DOTAZY K UBYTOVÁNÍ NA TEL.: +420 728 185 264

Program

Čtvrtek : Po večeři se sejdeme ve společenské místnosti. Dostanete první úkoly. Budou rozdělené tak, aby jste si uvědomili základní funkce nastavení svého systému.
Někdo nejprve cítí nebo přemýšlí, jiný se řídí intuicí a další jde hned do akce.
Jak to máte vy, jak to má máma a táta a čím se řídí naše dítě. Ve všem nám právě děti půjdou příkladem. 

Pátek a sobota: Při společných setkáních na louce, v lese i samostatně nebo v párech budete rozlišovat dál své způsoby a způsoby svých rodičů. Pozorovat rozdíl ve svých potřebách a potřebách svého dítěte / dětí. 
 
V neděli po obědě pojedeme domů. 

Vyberte si z nabídky apartmánů a pokojů. 

Apartmány č. 1 + č. 2 

mají obývací pokoj s rozkládací pohovkou pro 2 osoby, TV, kuchyňský kout s vařičem, lednicí, varnou konvicí, ložnici s dvoulůžkem a koupelnu se sprchovým koutem. Maximální kapacita 4 osoby. - OBSAZENO

1 maminka + 1 dítě = 2.700 Kč

Apartmán č. 3

má obývací pokoj s 2 rozkládacími pohovkami, TV, kuchyňský kout s vařičem, lednicí, varnou konvicí, ložnici s dvoulůžkem a koupelnu se sprchovým koutem. Maximální kapacita 6 osob. 

1 maminka + 1 dítě = 3.000 Kč

Apartmán č. 4 

má vchod ze dvora. Nejdříve vstoupíte do prostorné kryté verandy s posezením. Dále pokračujete do chodby, která zajišťuje vstup do obytné kuchyně + vstup do třílůžkové ložnice (dvoulůžko + jednolůžko), je zde i vstup do koupelny s vanou a na schodiště apartmánu č. 5. Čtyřlůžková ložnice (dvoulůžko + 2 jednolůžka) je přístupná z obytné kuchyně s pecí, vařičem, varnou konvicí, lednicí, TV . Maximální kapacita 7 osob.

pro 2 maminky, které sdílí kuchyň s pecí a společnou koupelnu

1 maminka + 1 dítě = 3.100 Kč nebo 2.900 Kč

Apartmán č. 6 

má samostatný vchod ze dvora. Vstup zajišťuje krytá veranda s posezením, dále je obytná kuchyně s vařičem, lednicí, varnou konvicí a pohovkou, ložnice s dvojlůžkem, TV + koupelna se sprchovým koutem. Z ložnice je vstup na balkón. Apartmán je pro 2 osoby + 2 děti do výšky 150 cm.

1 maminka + 1 dítě = 3.200 Kč

Apartmán č. 7 

je přístupný po pohodném venkovním schodišti. Nejprve vejdete do chodby, která zajišťuje vstupy do apartmánu č. 7 a do pokoje č. 12. Po vstupu do apartmánu se ocitnete v chodbě s kuchyňským koutem, vařičem, lednicí a varnou konvicí.. Dále je k dispozici obývací místnost 2 jednolůžky, pohovkou a TV , ložnice s dvojlůžkem + koupelna se sprchovým koutem. Maximální kapacita 5 osob.

1 maminka + 1 dítě = 2.700 Kč 

Pokoje č. 8 - 12

jsou přístupné po pohodném schodišti. Vstup do pokojů zajišťuje společná chodba. Pokoje jsou zařízeny 2 jednolůžky, šatní skříní, komodou, TV a křeslem. Součástí každého pokoje je koupelna se sprchovým koutem. Maximální kapacita 2 osoby.

OBSAZENO 12 + 

1 maminka + 1 dítě =2.400 Kč

Prostor pro váš dotaz.