VÍTEJ !

MÉ DARY, které jsou i vám k dispozici

aktuálně mě nejvíce naplňuje:

Jsem vysoce vnímavá žena,  matka, která už je mnoho let  otevřena potřebám dětí. Promlouvají ke mně především prostřednictvím očí. 

Díky dětem a rodičům, které jsem poznávala, jsem vytvořila MONES metodu, která je průvodcem pro rodiče dětí od narození do 3 let. Je stavebním článkem kurzu Hrajeme si Mones. 

Kombinací různých dovedností mám možnost vám pomoci nahlédnout do rodiného systému při osobních setkáních a zlehka začít rozmotávat "hadí klubko", které se tam nachází.

 

Pokud vás něco zaujalo, tak mě neváhejte kontaktovat:

MONES ŠKOLA

hledáte INSPIRACI pro své rodičovství? Mones škola je pro rodiče s dětmi od 4 měsíců do 3 let.

Svou cestu u nás najdete díky montessori filozofii, teorii typů a rodinným konstelacím. 

Chcete privátní kurz na doma?

Chcete chodit s dítětem na lekce do studia?

Chtěla byste najít oporu ve svých mami-dovednostech? 

To vše  MONES ŠKOLA nabízí.

Najděte to, co je pro vás podstatné. Naučte se rozlišit potřeby své i svého dítěte. 

Inspirujete se, jak s dítětem komunikovat a spolupracovat.

MONES metoda

Je ucelená nabídka pro rodiče a děti od narození do 3 let

v on-line světě i pro setkávání na lekcích ve studiu.

První 3 roky dítěte jsou důležité, otvírají se jeho vlohy. Přirozeně nasává a zpracovává podněty kolem sebe. Váš svět se změnil a otázka zní:

"Jak a kde najít to nejlepší pro sebe, partnera a dítě?"  

REFERENCE NA LEKCE VE STUDIU, NA KONZULTACE, NA SEMINÁŘE se mnou

„Vincent (3 roky) - maminčin chlapeček 😊 Pár měsíců po narození Rozárky se začal vůči mně chovat agresivně. Dokázala jsem si logicky vysvětlit, že je to jasná snaha na sebe upozornit, žárlivost, ale cítila jsem, že nás to oba trápí. Potřebovala jsem to probrat s někým „z venku“. Jak dobře reagovat na takové útoky? Jak se srovnat s tím, že už na sebe nemáme tolik času? Navštěvujeme Mones přes 2 roky a jasnou volbou pro mě byla Monika. Sešly jsme se na individuální konzultaci a povídaly si. Během toho mi docházely (někdy celkem šokující) souvislosti. Sezení nakonec trvalo 2 hodiny. V dalších dvou týdnech jsem začala praktikovat věci, ke kterým jsem díky Monice došla. Nebyly to úkoly, nedala mi návod, ale otevřela témata. Situace se dost zlepšil a to nejen ve vztahu matka – syn, ale i v partnerském životě, který jsem díky jízdě s dvěma dětmi trochu zanedbávala.
Tereza Tichá
“Co mi Hrajeme si Montessori daly a vzaly? Vzaly mi převzatý přístup k výchově..standardní = autoritativní, který nefungoval a taky mi vzal svět tabulek, co kdy má dítě umět.Viktorka umí totiž mnohem víc! Otevřel se mi svět partnerského přístupu, respektování, svět inspirace pro výchovu, ale i třeba alternativní léčbu, myšlení, svět nového přístupu k hraní, rozvíjení dcery i našeho vztahu. Díky společným lekcím jsem začala pracovat na rozvoji samostatnosti mojí dcery, což je více než potřeba při mém pracovním nasazení.. Společné hodiny jsou nejen o dětech a jejich rozvoji, jsou i zdrojem rozvoje pro rodiče. Jsem toho živým důkazem. Děkuji za to, že jsi a děkuji šťastné náhodě, že jsem si Tě našla:-)
Sandra Fridrichová
“Lekce s Monikou mi daly velký dar vidět svoje děti (navštěvuji lekce již třetím rokem, nejprve s jedním synem a plynule jsme přešli na lekce i pro druhého syna) jinýma očima, umět je pozorovat, dát jim prostor a vnímat jejich potřeby a radovat se spolu s nimi. Nejprve jsem lekce navštěvovala hlavně kvůli dětem, ale postupně se to staly lekce pro mne, kdy mám možnost zastavit se, načerpat energii, sdílet zkušenosti a děti si to užívají se mnou. Jsem moc ráda, že jsem Moniku a její práci poznala. Je to pro mne hodně důležité a ovlivnilo mne to velmi pozitivně a hluboce a tím samozřejmě i moje děti a celou rodinu.
 Ing. Petra Rojíková
Moniko, moc Ti děkuji za pořádání léčivých ženských kruhů, bylo to úžasně strávených šest setkání. Vlastně jsem na začátku příliš nevěděla, co očekávat, ale každý týden si žil svým vlastním životem a témata přicházela tak, jak bylo potřeba. To vše v bezpečném prostředí pro nás maminky i naše děti, které pohotově převáděly naše myšlenky do praxe.
Petra Zavadilová
“S Monikou jsme se pravidelně setkávali na lekcích Hrajeme si Montessori. Štěpán si velmi rychle oblíbil všechny aktivity a nejen to. Sami jsme viděli posun ve vztahu k učení, věcem, přírodě, vesmíru i k lidem. Žijeme teď všichni “montessori” a nedovedeme si představit, že by to bylo jinak. Děkujeme Monice, že nás do tohoto nádherného světa uvedla.”
 Štěpán, Matyáš, Vlaďka a Michal Vokurkovi
“Poznala jsem zatím jediného člověka, který dětem opravdu rozumí, dokáže s nimi navázat kontakt plný respektu, a to aniž by řekl jediné slovo. Tím člověkem je Monika Němcová. Ví, jak důležitá je vnímavost vůči rozličným potřebám dětí, oční kontakt, respekt vůči dětem i toho nejútlejšího věku. Monika ví, co chce, děti to cítí a tak je jim v její přítomnosti dobře. Za Monikou dojíždíme se synem téměř přes celou Prahu a opravdu nám to stojí za to. Cítím, že syna lekce baví. A já jako máma se při každém setkání dovím něco zásadního, co řeší pochybnosti, které jako matka v současném moderním světě mám.”
 PharmDr. Jana Řimáková
“Systém cvičení a výuky Hrajeme si montessori navštěvuji se synem od jeho čtyř měsíců a musím říct, že se jedná o naprosto jedinečný systém rozvoje takto malých dětí. Nám osobně v mnohém pomohl, jedná se totiž o kombinaci především rozvoje mozku dítěte a jeho jemné motoriky, ale taky ucelenou psychologickou pomoc nám maminkám (nebo i tatínkům) když si nevíme rady ohledně výchovy nebo něčeho neobvklého v chování našeho dítěte. Monice Němcové se povedlo vytvořit naprosto originální rozvojový systém, ve kterém nemá absolutní konkurenci nejen v Praze, a i já sama za ní ráda dojíždím každý týden z oblasti za Prahou.”
   Kamila Urbánková+syn Mojmír
“Moniku Němcovou považuji za mnohem víc než lektorku dětí, ale jako neuvěřitelně silnou ženu, která nastavuje zrcadlo všem členům rodiny a její lekce jsou nejen pedagogické, ale i životní. Velice ji vděčím za nastartování mého z počátku složitého mateřství a přála bych každému, aby s ním mohl strávit pár chvil a zažít její magnetické “kouzlo”. Asi i proto je můj syn tak šikovný a soběstačný už od roku a půl.”   
Lenka Gajdoštíková BabYoga
“Monika Němcová a její lekce Hrajeme si Montessori jsou mi významným průvodcem a pomocníkem při hledání odpovědí, jak vést svoje děti. Kromě toho moje děti se na lekcích přirozeně učí dovednostem, které se mi v domácím prostřední nedaří je tak snadno naučit.. Navíc mohou komunikovat se svými vrstevníky, což jim dělá viditelně dobře. Až díky montessori mi začalo docházet, jak důležité jsou první tři roky života dětí a kolik jim v tomto období můžeme předat.”
Andrea Heissler Klaudy
“S paní Monikou Němcovou jsem se poprvé setkala před třemi lety. Navštívila jsem jí s naší dvouletou holčičkou Julinkou abych se dozvěděla něco bližšího o Montessori metodě a jejím uplatnění v životě a přístupu k dětem. Forma a způsob práce paní Moniky Němcové byl přirozený, profesionální a inspirativní, že jsem s Julinkou začala pravidelně navštěvovat tato setkání. Na práci paní Moniky je úžasné to, jak dokáže číst v každé situaci, která v průběhu práce s dětičkami vznikne a pro nás rodiče to je vždy úžasné to pozorovat. Dnes navštěvuji tyto hodiny i s mým mladším synem, sice dojíždíme až od Kladna, ale čas strávený s paní Monikou Němcovou je pro nás vždy smysluplně strávený a syn se už těší co nového si Monika pro nás připravila.”
 Hana Beutlová, Tuchlovice
“Jsem nesmírně vděčná za Cestu Montessori, která mi otevřela oči jak v mé vlastní cestě tak k cestě s mým dítětem. Je to úžasný komplexní systém vzdělávání a výchovy. Chodím na Hrajeme si s Montessori a na mém synovi je vidět značný posun ve všech směrech, ať v motorických nebo i ve změně jeho chování. Lekce jsou vždy skvěle připraveny a vedeny. Co však za sebe musím nejvíce vyzdvihnout je seminář o Montessori, který aplikujeme do běžného života. Monika Němcová a její styl je jedinečný, inspirativní a naprosto srozumitelný. Došlo k velkým změnám jak ve mě, mém muži tak i v našem dítěti a já za to děkuji. Vřele doufám, že bude více lidí, kteří si najdou cestu k sobě a ke svému dítěti tímto směrem.”
 Tereza Kinclová
“Milá Moniko, když jsme s Tomíkem u Tebe končili lekce Hrajeme si Montessori , protože už z něj byl pořádný tříletý chlapík, byli jsme moc smutní. Opravdu jsi nám otevřela cestu – Cestu s Monessori. Rádi vzpomínáme na Tvoje úžasně připravené lekce, vždy plné dobré nálady a ochoty poradit s čímkoliv. Do Montessori školky, bohužel Tomík nechodí, ale jednou týdně chodíme na Montessori dílničku a užíváme si tu pohodu….. uklidnění na elipse a potom tu úžasnou soustředěnost se kterou Tomík pracuje. Tímto Ti opravdu velmi děkujeme, že jsi nám tuto cestu ukázala. Při studiu speciální pedagogiky jsme Montessori probírali, ale vyzkoušet si tento přístup a neuvěřitelné Montessori pomůcky, je něco docela jiného. Velká pravda je, že děti jsou našimi největšími učiteli a tak se dnes a denně učím od Tomíka i od Lilinky. Snažíme se o prvky Montessori i doma a hlavně se už moc těšíme, až k Tobě začneme chodit s Lilinkou. Kéž by všechny děti i rodiče mohli jít touto“Tvojí - Montessori cestou“ a společně se učit, jak je svět nádherný a zahodit naše vžité výchovné vzorce, což dá někdy opravdu zabrat. Díky Tobě jsem psala závěrečnou práci při studiu angličtiny na téma Montessori při výuce angličtiny a moc jsem si toto téma užívala.”
 Mgr. Iveta Kudějová

jak to se mnou vlastně BYLO A je ?

Vždy mě zajímalo, co se děje uvnitř nás - v těle, hlavě a kde vzniká emoce. Při cestách na západ i východ jsem objevila touhu po poznání po kořenech harmonie v sobě i ve vztazích. Díky hloubce, kterou jsem objevila ve filozofii a učení paní Marie Montessori. Díky funkčnímu konstelačnímu nadhledu a spojení se se sny, jsem přišla na svůj DAR - schopnost najít a podpořit vaši cestu k osobní a rodinné harmonii.

"vše" o mé cestě