Rituály

Přechodový rituál pro syna

V červnu 2015 jsem uskutečnila s pomocí svých přátel přechodový rituál syna Vavřince. Bylo mu jedenáct a půl a byl právě tak zralý na "přestřihnutí pomyslné pupeční šňůry", která nás spojovala. Vykročil na cestu k dospívání a já celý rok žasnu nad změnami, které se odehrávají v něm, ve mně a v našem vztahu.

Rituál byl důležitý pro mne, mámu, která si potřebovala projít oficiálním uznáním konce synova dětství. Díky tomuto obřadu si uvědomuji určitou důstojnost, se kterou proměňujeme naše navyklá chování. Obřad nám nabídl určité vnitřní nástroje k posunutí našeho vzájemného vztahu. Za poslední rok mě překvapují situace, kdy syn vyžaduje například omezení mého servisu. Jeho komunikace se mnou se postupně mění a já žasnu, jak mně to nutí k nadhledu a rozvaze. 

Jsem vděčná za všechny impulzy, které mě k tomu vedly. Vnímám jak velice to pro mne a Vávru je důležité. 

Při dalším přechodovém rituálu, který proběhl tento rok s jeho kamarádem, jsem pochopila a pocítila, jak důležitá je role průvodce. Přišly mi léčivé konstelační obrazy a zrodil se nápad, vám tuto službu nabídnout.

Pokud chcete více informací, tak mi napište. Domluvíme se na konzultaci nebo na průvodcování vašeho rituálu.

 

Pouť s Janem Bímem

Přechodu do puberty mého syna předcházelo jeho jednodenní setkání s Janem Bímem. Ráno se setkali na vlakovém nádraží a musím přiznat, že se mi vrátil domů syn, ze kterého byla cítit veliká změna. Nikdy předtím Honzu neviděl a přesto si díky němu Vavřinec v sobě hodně věcí srovnal.

Jsem vděčná Honzovi za jeho práci, kterou jsem předtím sama okusila 🙂 .

Má další konstelační nabídka.

konstelační večery

kurz Zrozeni

semináře